• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Kabinet schválil návrh rozpočtu Sociálnej poisťovne, v ďalších troch rokoch by jej chýbali miliardy eur

Kabinet schválil návrh rozpočtu Sociálnej poisťovne, v ďalších troch rokoch by jej chýbali miliardy eur

Nové znenie rozpočtu Sociálnej poisťovne, zohľadňujúce vládou schválený návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026, pritom požadovanú pomoc od štátu ešte viac zvyšuje.

Na zabezpečenie schopnosti vyplácať dôchodky, nemocenské dávky či dávky v nezamestnanosti by Sociálna poisťovňa potrebovala v nasledujúcich troch rokoch od štátu ešte vyššiu sumu, ako pôvodne vyčíslila. Vyplýva to z nového znenia návrhu rozpočtu Sociálnej poisťovne na roky 2024 až 2026, ktorý schválila úradnícka vláda Ľudovíta Ódora.

Najvyššia pomoc za desať rokov

Poisťovňa v novej verzii svojho rozpočtu zohľadnila vládou schválený návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026. Kým vlani štát Sociálnej poisťovni pomohol čiastkou 103,5 milióna eur, už v tomto roku by malo do poisťovne zo štátneho rozpočtu smerovať 1,06 miliardy eur.

Ide o najvyššiu finančnú pomoc za posledných desať rokov. Podľa pôvodného návrhu rozpočtu poisťovne by požadovaná pomoc od štátu pre Sociálnu poisťovňu predstavovala v budúcom roku takmer 1,7 miliardy eur, v ďalšom roku 2,02 miliardy eur a v roku 2026 pomoc štátu mala presiahnuť 2,22 miliardy eur.

Takmer desať miliárd z rozpočtu

Počas nasledujúcich troch rokov by tak išlo o sumu 5,94 miliardy eur. Bolo by to viac, ako Sociálna poisťovňa dostala zo štátneho rozpočtu za posledných desať rokov. V rokoch 2014 až 2023 totiž zo štátneho rozpočtu do poisťovne smerovalo 5,21 miliardy eur.

Nové znenie rozpočtu Sociálnej poisťovne, zohľadňujúce vládou schválený návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026, pritom požadovanú pomoc od štátu ešte viac zvyšuje. V budúcom roku by poisťovňa zo štátneho rozpočtu potrebovala finančnú výpomoc v sume 2,8 miliardy eur, v ďalšom roku 3,6 miliardy eur a v roku 2026 ďalších 3,5 miliardy eur. Za tri roky by tak do Sociálnej poisťovne zo štátneho rozpočtu smerovalo takmer 10 miliárd eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie