• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

K Park už majú aj Považania. Tínedžeri budú vďaka Kauflandu tráviť svoj voľný čas vonku

K Park už majú aj Považania. Tínedžeri budú vďaka Kauflandu tráviť svoj voľný čas vonku

Počas uplynulého víkendu bolo v Považskej Bystrici mimoriadne rušno.

9.10.2023 (SITA.sk) - Známy predajca potravín spoločne so zástupcami mesta otváral svoje trináste moderné športovisko pre deti a mládež. Namiesto hier na mobile alebo počítači si tínedžeri mohli preveriť kondičku na lezeckej či workoutovej stene.

Na slávnostné otvorenie prišli najmä domáci, ktorí si tu užili kopu zábavy i pohybu. Nechýbali ani známi raperi Vec a Tono S alias Ultrazvuk. O pravú sídliskovú atmosféru sa postaral DJ Pokyman zo skupiny Medial Banana. V Považskej Bystrici sa tiež skákalo, lozilo, hralo pingpong, ale aj posilňovalo. Pod dozorom viacnásobného majstra Slovenska, Európy aj sveta vo fitness, Michala Barbiera, si všetci prítomní mohli zacvičiť priamo pod holým nebom. A profesionálni inštruktori zase odhalili zopár svojich trikov, ako skrotiť skateboard či kolobežku.

"Deti a mládež v posledných rokoch trávili priveľa voľného času sedením doma. K Parky im ponúkajú atraktívny priestor na zábavu, pohyb a športovanie, ktoré patria k zdravému životnému štýlu. Veľký záujem hlasujúcich v uplynulom ročníku nás opäť uistil, že ideme tou správnou cestou," hovorí Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovensko, v.o.s.

Ak majú mladí ľudia tráviť svoj voľný čas kvalitnejšie, v pohybe a s priateľmi, potrebujú mať na to vytvorené vhodné podmienky. A to ideálne na mieste, ktoré majú doslova pod oknami. Aj preto reťazec pri budovaní ihriska úzko spolupracoval s mestom. V Považskej Bystrici padla voľba na sídlisko SNP, ktoré je dobre dostupné pre chodcov i MHD. Okrem množstva športových stanovíšť tu pribudnú aj lavičky a trávnatá plocha, napríklad na piknik.

"Som nesmierne rád, že sme zabojovali a vyhrali K Park pre naše mesto. O tento úspech sme sa pričinili spoločne. Mladším, starším, deťom a ich rodičom, učiteľom, žiakom, zamestnávateľom aj pracovníkom, všetkým ďakujem, že sme to dokázali. Verím, že naše deti a mládež budú K Park naplno využívať a svoj voľný čas tráviť zmysluplne," hovorí primátor mesta Považská Bystrica, PaedDr. Karol Janas, PhD.

Košice, Kežmarok a Dolný Kubín, Stará Ľubovňa, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov i Bratislava a odnedávna aj Šamorín už svoje K Parky majú. Mladá generácia vďaka nim získala nové miesto na šport i zábavu s rovesníkmi. To je zároveň jeden z hlavných dôvodov, prečo sa reťazec do celého projektu pustil. K Parky získali aj záštitu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Vo výstavbe multifunkčných ihrísk spoločnosť Kaufland pokračuje aj naďalej – v týchto dňoch je známy finálny zoznam ďalších výherných miest a mestských častí, ktoré sa na svoje moderné športoviská môžu tešiť v blízkej budúcnosti. Viac informácií nájdete na www.kauflandpark.sk.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie