• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Juventus môže byť vylúčený z talianskej Serie A, ak oficiálne nevystúpi z Európskej Superligy

Juventus môže byť vylúčený z talianskej Serie A, ak oficiálne nevystúpi z Európskej Superligy

Založenie novej súťaže nedávno avizovalo spolu 12 klubov, z toho tri talianske.

10.5.2021 (Webnoviny.sk) - Talianska futbalová federácia (FIGC) pohrozila klubu Juventus Turín, že ho vylúči z najvyššej domácej súťaže Serie A, ak oficiálne nevystúpi z projektu Európskej Superligy. V pondelok o tom informoval prezident federácie Gabriele Gravina.

Inter Miláno a AC Miláno už oficiálne vystúpili z tohto projektu, Juventus však nie.

Anglické kluby to už vzdali

"Pravidlá sú nastavené jasne. Ak bude Juventus súčasťou Superligy v úvode nasledujúcej sezóny, nemôže štartovať v Serie A. Je mi to ľúto najmä kvôli fanúšikom, ale pravidlá sú pravidlá. Musíme ich aplikovať na každého rovnako," povedal Gravina pre neapolské rádio Kiss Kiss.

Zo spomenutého tucta tímov oficiálne nevystúpili z projektu ani španielske kluby Real Madrid a FC Barcelona. Európska futbalová únia (UEFA) pohrozila týmto klubom, že ich môže vylúčiť z Ligy majstrov, ak oficiálne neopustia uvedenú iniciatívu.

Ambíciu vzniku Európskej Superligy tesne po jej ohlásení vzdalo všetkých šesť anglických klubov (FC Arsenal, FC Chelsea, FC Liverpool, Manchester United, Manchester City a Tottenham Hotspur), zo Španielska aj Atlético Madrid a z Talianska spomenuté milánske družstvá.

Projekt odmietali UEFA aj FIFA

Uvedený projekt totiž čelil od začiatku búrke nevôle z mnohých strán vrátane strešných organizácii európskeho a svetového futbalu UEFA a FIFA.

Tímy, ktoré z projektu už vystúpili, sa s UEFA dohodli na tom, že budú len súčasťou klubových súťaží pod hlavičkou UEFA a súhlasia s odovzdaním piatich percent ich ziskov v pohárovej Európe v ďalšej sezóne späť na účty UEFA, ktorá ich venuje na rozvoj futbalu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie