• Dnes je: Nedeľa 24. októbra 2021 meniny má Kvetoslava

Juraj Novocký sa stal európskym prokurátorom, dozoroval vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka

Juraj Novocký sa stal európskym prokurátorom, dozoroval vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka

Hlavným cieľom Európskej prokuratúry má byť zvýšenie úrovne ochrany finančných záujmov Európskej únie v členských štátoch.

28.7.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský prokurátor Juraj Novocký bol vymenovaný za jedného z 22 prokurátorov Európskej prokuratúry. Na svojej internetovej stránke to uvádza Rada Európskej únie.

„Prokurátori budú dohliadať nad vyšetrovaním a trestným stíhaním a spolu s hlavnou európskou prokurátorkou Laurou Codruţovou Kövesiovou vytvoria kolégium Európskej prokuratúry,” uvádza rada s tým, že európski prokurátori sa vymenúvajú na neobnoviteľné funkčné obdobie šiestich rokov. „Rada môže na konci tohto obdobia rozhodnúť o jeho predĺžení o najviac tri roky,” uvádza sa na stránke.

Novocký je prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Spolu s kolegom Vladimírom Turanom dozoroval vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka.

Európski delegovaní prokurátori, ktorí konajú v mene Európskej prokuratúry vo svojich členských štátoch, majú mať rovnaké právomoci ako vnútroštátni prokurátori, pokiaľ ide o vyšetrovanie, trestné stíhanie a podanie obžaloby na súd.

Viac k téme: Európska prokuratúra, vražda novinára

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie