• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Juhokórejský klub čelí kritike, na tribúnu údajne posadil bábiky pre dospelých

Juhokórejský klub čelí kritike, na tribúnu údajne posadil bábiky pre dospelých

FC Soul sa bráni, že v hľadisku boli iba figuríny určené prevažne pre obchody s textilom.

18.5.2020 (Webnoviny.sk) - Juhokórejský futbalový klub FC Soul sa oficiálne ospravedlnil po tom, ako čelil kritike za to, že v nedeľňajšom domácom ligovom súboji na časť voľných sedačiek prázdnych tribún umiestnil oblečené sexuálne bábiky.

Klub vyjadril úprimnú ľútosť nad kontroverziou, no stále trvá na tom, že v hľadisku boli iba figuríny a nie bábiky určené pre dospelých. Klub sa rozhodol, aby aspoň čiastočne simuloval prítomnosť fanúšikov na tribúnach. Domácim to pomohlo, nad FC Kwangdžu zvíťazili 1:0 a získali tri body.

Čiastočná podpora z tribún

Najvyššiu futbalovú súťaž v Kórejskej republike po pandémii koronavírusu reštartovali 8. mája, samozrejmosťou je absencia priaznivcov na tribúnach. Tento stav potrvá až dovtedy, kým autority nevyhodnotia, že tým nebude veľké riziko šírenia ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Podobné kroky ako FC Soul podnikajú aj iné kluby a nielen v Kórejskej republike. Chcú čo najviac stimulovať svojich futbalistov, aby aspoň čiastočne cítili podporu z tribún. Preto do hľadiska často inštalujú prevažne kartónové podobizne fanúšikov. Nechýbajú ani veľké transparenty cez celé sektory štadiónov.

Situáciu konzultovali s výrobcom

FC Soul potvrdil, že s výrobcom figurín opakovane konzultoval, či ide skutočne o modely určené prevažne pre obchody s textilom a nie je to sexuálny produkt. Klub nekomentoval skutočnosť, prečo sú takmer všetky takéto figuríny ženského pohlavia.

Kórejská republika v pondelok zaznamenala 15 nových prípadov nákazy ochorením COVID-19, celkovo v krajine majú cez 11-tisíc osôb s pozitívnym testom a 263 obetí koronavírusu. Keďže počet nakazených osôb v krajine dlhodobo klesá, vláda sa rozhodla pomaly uvoľňovať prísne opatrenia.

Viac k téme: COVID-19, Koronavírus

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie