• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Juhoafrický prezident Ramaphosa navštívil Ukrajinu, má vraj mierové riešenie na konflikt

Juhoafrický prezident Ramaphosa navštívil Ukrajinu, má vraj mierové riešenie na konflikt

Ramaphosa sa chystá ponúknuť vlastný pohľad na mierové vyriešenie tamojšieho konfliktu.

16.6.2023 (SITA.sk) - Juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa pricestoval do ukrajinskej metropoly Kyjev. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na jeho úrad.

Prezidenta na železničnej stanici privítali ukrajinský osobitný vyslanec pre Afriku a Blízky východ Maksym Subch a juhoafrický veľvyslanec na Ukrajine. Ramaphosa je na návšteve Ukrajiny v rámci africkej mierovej misie zameranej na mierové vyriešenie tamojšieho konfliktu.

Africký pohľad na rusko-ukrajinský konflikt

Prezident Ramaphosa v posledných týždňoch viedol rozhovory s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom, (ukrajinským) prezidentom (Volodymyrom) Zelenským, prezidentom Čínskej ľudovej republiky Si Ťin-pchingom, vedúcimi predstaviteľmi krajín BRICS a generálnym tajomníkom Organizácie Spojených národov (OSN) o úsilí uľahčiť mierový proces k ukrajinsko-ruskému konfliktu v súlade s postavením Južnej Afriky ako nezúčastneného štátu,“ uviedol vo štvrtok Ramaphosov úrad.

Africká mierová misia pozostáva z lídrov Juhoafrickej republiky, Zambie, Komor, Konga, Egypta, Senegalu a Ugandy.

Ľudský a negatívny ekonomický dopad a napätie vyplývajúce z konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom sú vážnou situáciou, ktorá ovplyvňuje nás všetkých v prepojenom svete. Africká mierová misia prináša africký pohľad a apel na mierový proces k rokovaniam, ktoré sa konajú v rôznych častiach sveta a v rôznych formáciách národov o tom, ako riešiť konflikt na Ukrajine a v Rusku,“ vyjadril sa Ramaphosa.

Juhoafrická vláda čelí kritike

Africká delegácia odíde z Kyjeva neskôr v piatok a vycestuje do Petrohradu, kde sa v sobotu stretne s Vladimirom Putinom.

Juhoafrická vláda čelí ostrej kritike za svoj postoj k ruskej vojne na Ukrajine a bežne sa zdržiava hlasovaní odsudzujúcich Moskvu na Valnom zhromaždení OSN.

Zatiaľ čo vedenie Juhoafrickej republiky opakovane vyhlásilo, že je v konflikte neutrálne a často vyzýva na vyjednanie urovnania, jeho kroky sú čoraz viac pod dohľadom západných mocností.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie