• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Johnson zavádzal o lockdownových večierkoch, britský expremiér obviňuje výbor z honu na čarodejnice

Johnson zavádzal o lockdownových večierkoch, britský expremiér obviňuje výbor z honu na čarodejnice

Správa výboru je len najnovšou epizódou v škandále známom ako partygate.

15.6.2023 (SITA.sk) - V správe Výboru pre privilégiá Dolnej snemovne sa uvádza, že Johnsonove činy a reakcie na výbor boli takým hrubým porušením pravidiel, že by za ne hrozilo 90-dňové suspendovanie.

I keď je to odsudzujúca obžaloba správania bývalého premiéra, odporúčanie je do veľkej miery symbolické, pretože Johnson v piatok po tom, ako ho výbor informoval o svojich záveroch, nahnevane odstúpil z postu poslanca, pripomína agentúra AP.

Johnson vydal vyhlásenie

Päťdesiatosemročný Johnson označil výbor za „klokaní súd“, ktorý vykonal „hon na čarodejnice“ s cieľom vyhnať ho z parlamentu. Väčšina zo siedmich členov výboru pritom pochádza z jeho Konzervatívnej strany.

„Výbor teraz tvrdí, že som úmyselne zavádzal Snemovňu a vo chvíli, keď som hovoril, som vedome zatajoval svoje vedomosti o nezákonných udalostiach,“ uviedol Johnson vo vyhlásení, ktoré zverejnil v reakcii, a dodal, že je to podľa neho nezmysel a lož.

„Aby výbor dospel k tomuto pomätenému záveru, musí povedať veci, ktoré sú zjavne absurdné alebo v rozpore s faktami,“ tvrdí bývalý predseda vlády Spojeného kráľovstva.

Rokovať bude Dolná snemovňa

Správa je len najnovšou epizódou v škandále známom ako partygate, ktorý rozptyľuje pozornosť zákonodarcov odkedy miestne spravodajské organizácie odhalili, že v čase prísnych opatrení počas pandémie COVID-19 v rokoch 2020 a 2021 sa na úrade vlády a v iných vládnych budovách konali večierky, i keď boli takéto stretnutia zakázané vládnymi protipandemickými obmedzeniami.

O správe bude teraz rokovať celá Dolná snemovňa a rozhodne, či súhlasí so zisteniami a odporúčanými sankciami výboru. Výbor tiež uviedol, že Johnson by nemal dostať povolenie na vstup na pôdu parlamentu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie