• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov

Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov

Šéfovia brigády uviedli, že prielom dosiahli v oblasti širokej asi 2000 metrov a hlbokej zhruba 700 metrov.

18.5.2023 (SITA.sk) - Jedna z ukrajinských jednotiek tvrdí, že dosiahla väčší prielom na západnom okraji mesta Bachmut. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Tretia samostatná útočná brigáda uviedla, že nedávne „útočné akcie“ jej pomohli vybojovať si silnú pozíciu pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou.

Výrazný zásah do ruských záloh

Ukrajinskí bojovníci tvrdia, že zabili najmenej 50 ruských vojakov a ďalších 100 zranili, pričom ďalších štyroch Rusov zajali. Brigáda uviedla, že to výrazne zasiahlo nepriateľské zálohy v oblasti. CNN nemôže nezávisle overiť tvrdenia brigády.

Ukrajinské sily v posledných dňoch viackrát tvrdili, že zaznamenali postup v niekoľkých oblastiach v okolí Bachmutu a to napriek tomu, že sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek.

Vagnerovci sú naďalej v meste

Veliteľ žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin vo štvrtok tvrdil, že jednotky ruskej armády sa stiahli v oblasti severne od Bachmutu a nechali odkryté pozície jeho vlastných bojovníkov.

Prigožin však taktiež uviedol, že jeho bojovníci v samotnom meste naďalej sú v uliciach a budovách pozdĺž západného okraja Bachmutu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie