• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Jedlo sa stáva symbolom solidarity, zamestnanci McDonald’s pripravujú denne stovky jedál zadarmo naprieč Slovenskom

Jedlo sa stáva symbolom solidarity, zamestnanci McDonald’s pripravujú denne stovky jedál zadarmo naprieč Slovenskom

Od začiatku pandémie pripravili zamestnanci viac ako 4 600 porcií obľúbených jedál z kuchyne McDonald's

16.4.2020 (Webnoviny.sk) - Nová situácia boja proti pandémii koronavírusu spojila zamestnancov reštaurácií McDonalds naprieč celým Slovenskom. Aj keď úplné uzavretie reštaurácií sa radikálne dotklo všetkých prevádzok na Slovensku, McDonalds pomáha každý deň.

Darované jedlo a nápoje, ktoré sa stali symbolom solidarity, zabezpečuje spoločnosť pre pohraničnú stráž a personál nemocníc. Zadarmo majú kávu alebo nápoj od McDonalds všetky záchranárske zložky na celom Slovensku. Pomoc vo forme jedla a nápojov prebieha každý deň pre pohraničníkov a zdravotnícky personál v rôznych slovenských mestách.

"U nás v McDonalds sa strhla vlna pomoci veľmi spontánne hneď v úvode pandémie, pretože filozofia pomáhať tým, ktorí sú v núdzi, je nám v našej spoločnosti veľmi blízka. Chcela by som vyzdvihnúť proaktívnu pomoc všetkých našich reštaurácií a zamestnancov, ktorí sa do pomoci jedlom zapojili, a to aj napriek tomu, že aj oni sami majú plné ruky práce, keďže fungujeme v obmedzenom režime v rámci McDrive a McDelivery. Patrí im za to obrovská vďaka a uznanie," hovorí Lucia Poláčeková, PR Supervisor McDonalds pre SR.

Celodenná strava pre pohraničníkov každý deň

Od soboty 20. marca zabezpečuje spoločnosť McDonalds celodennú stravu vo forme raňajok, obedov a večerí pre príslušníkov pohraničnej kontroly. Aktuálne ide o 80 osôb, ktoré denno-denne kontrolujú hraničné priechody s Rakúskom. Na východnom Slovensku zabezpečuje reštaurácia z Košíc (z Popradskej ulice) obedy pre 12 pohraničníkov.

Pomoc zdravotníkom v prvých líniách

McDonalds poskytuje jedlo aj zdravotníckym pracovníkom v konkrétnych nemocniciach. V Žiline zdravotníkom v prvej kontaktnej línii vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou vozia jedlo samotní zamestnanci McDonalds. V Trenčíne podobne rozvážajú zamestnanci obedy pre zdravotníkov, ktorí pracujú na jednotke intenzívnej starostlivosti a na infekčnom oddelení Fakultnej nemocnice. V týchto dňoch začali zamestnanci z martinskej reštaurácie doručovať jedlo zdravotníkom COVID tímu Univerzitnej nemocnice a spolupráca vznikla aj s reštauráciou na ulici Protifašistických bojovníkov v Košiciach, kde pomoc franšízovej pobočky oceňuje aj 20-členný personál sestričiek a lekárov z Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura. Výnimkou nie je ani hlavné mesto, kde McDonalds zabezpečuje každý deň obedy pre členov prvej línie COVID tímu a pre personál infekčného oddelenia Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch. McDonalds tu taktiež daroval stovku hračiek deťom, ktoré sú v tejto neľahkej dobe hospitalizované na infekčnom oddelení. "Sme veľmi pyšní, že aj napriek zložitej situácii naši zamestnanci zareagovali veľmi rýchlo. Rýchlosť a čas sú v kríze taktiež dôležité a ako sa vraví, kto rýchlo dáva, dvakrát dáva. Naši zamestnanci týmto ukázali, že hoci je táto pomoc aj nad rámec náročných pracovných povinností, robia to dobrovoľne, ochotne a zo srdca," dodala L. Poláčeková.

Jednorazové obaly sú v tejto situácii najvhodnejšie

Maximálne dodržovanie hygienických štandardov a bezpečnosť zákazníkov a zamestnancov sú pre McDonalds odjakživa v centre pozornosti. To isté platí aj pre distribúciu jedla a nápojov pre policajné zložky a zdravotníckych pracovníkov, ktorým sa jedlo doručuje v jednorazových obaloch a špeciálne udržiavaných termotaškách, ktoré sú na to najvhodnejšie a najbezpečnejšie. Spoločnosť McDonalds už od začiatku šírenia vírusu COVID-19 zaviedla vo svojich reštauráciách celý rad sprísnených hygienických opatrení, ktoré sú teraz vo všetkých reštauráciách McDonalds normou pre prípravu jedál a jeho výdaj:

Všetci zamestnanci nosia rúška.

Pri práci v kuchyni používajú jednorazové rukavice.

Zvýšená frekvencia pravidelného umývania a dezinfekcie rúk sú samozrejmosťou.

Displeje, pokladne, či tlačidlá sa čistia a dezinfikujú pravidelne vo zvýšenej miere vrátane všetkého, čoho sa dotýkajú.

Kuriérom McDelivery sa odovzdáva jedlo bezkontaktne.

Preferujú sa bezkontaktné platby. Pre zvýšenie osobnej ochrany môže pokladník v McDrive preberať hotovosť v rukaviciach.

Informačný servis

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie