• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Jedinou prekážkou na prijatie registrovaných partnerstiev sú poslanci, spoločnosť je pripravená

Jedinou prekážkou na prijatie registrovaných partnerstiev sú poslanci, spoločnosť je pripravená

Slovensko už podľa neho dospelo do štádia, keď by sa mohlo posunúť smerom k vyspelejším krajinám.

30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda Európskeho parlamentu a líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka je presvedčený, že jedinou prekážkou zrovnoprávnenia ľudí z LGBTI komunity sú poslanci, ktorí momentálne sedia v parlamente. Slovensko už podľa neho dospelo do štádia, keď by sa mohlo posunúť smerom k vyspelejším krajinám, ktoré sú otvorenejšie a tolerantnejšie k inakosti.

Konzervatívny parlament

„Prieskumy verejnej mienky dlhodobo ukazujú, že v otázke zrovnoprávnenia LGBTI ľudí je verejnosť oveľa otvorenejšia než slovenskí politici, špeciálne v tomto parlamente, ktorý je konzervatívnejší ako naša spoločnosť,“ uviedol Šimečka v relácii týždenníka Plus7dní Karty na stôl.

Šimečka sa domnieval, že po vražde dvoch nevinných ľudí na Zámockej ulici príde na Slovensku k posunu v oblasti práv pre LGBTI komunitu, no nestalo sa tak. Ľudia s inou orientáciou sú podľa neho neustále terčom diskriminácie a nenávisti, mnohí preto odchádzajú zo Slovenska.

„Ja sa pýtam, prečo nie je na Slovensku možné, aby sme tým ľuďom priznali rovnaké práva? Ak by prešiel napríklad návrh Progresívneho Slovenska na životné partnerstvá, desaťtisícom ľudí by to zlepšilo kvalitu života a tých zvyšných by to nič nestálo, vôbec by im to neubralo na ich právach a ani štát by to nič nestálo,“ povedal Šimečka.

Slovensko na chvoste Európy

Poukázal na to, že Slovensko je jednou z mála krajín Európskej únie, ktoré nemajú zavedený inštitút registrovaných partnerstiev.

„Mnohí hovoria, že je to preto, že Slovensko je kresťanská krajina, ale pozrime sa po Európe – Írsko, Španielsko, Malta, Rakúsko, to sú krajiny, kde katolícka cirkev a vierouka hrá veľkú rolu, napriek tomu sa dokázali posunúť a ľudia z LGBTI komunity tam majú plné práva,“ poukázal Šimečka. Dodal, že preto neberie argumenty, že tomu na Slovensku bránia iné dôvody, ako sú politici, ktorí sú aktuálne v parlamente.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie