• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Je to náročná práca a zodpovednosť. SND si pripomenie Deň učiteľov

Je to náročná práca a zodpovednosť. SND si pripomenie Deň učiteľov

24.3.2022 (Webnoviny.sk) - Žiaci a študenti sa môžu svojim učiteľom poďakovať pozvaním do divadla aj divadelnou kyticou z pokladnice SND.

"Vychovávať a vzdelávať mladé generácie je nielen náročná práca, ale najmä zodpovednosť. Chceme vyjadriť obdiv a vďaku všetkým, ktorí sa rozhodli ísť touto cestou a každý deň v našich školách odovzdávajú svoje vedomosti ďalej. Je to nesmierne potrebná a stále nedocenená práca,” hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

"Preto by sme aj my v divadle chceli upriamiť pozornosť na učiteľskú profesiu. Radi by sme pri príležitosti Dňa učiteľov vyzvali rodičov žiakov a študentov, aby svoje deti povzbudili k poďakovaniu sa svojim pedagógom, napríklad aj formou poukážok alebo vstupeniek do divadla, ku ktorým v pokladnici SND môžete opäť zakúpiť aj kvety,” dodáva Drlička.

Darčekové poukážky v cene 20, 35 a 50 eur a divadelné kytice v cene 10 eur sa budú dať zakúpiť v pokladnici SND počas celého víkendu (26.-27.3.) a aj v priebehu pondelka (28.3.) až do vypredania zásob.

Navyše v pondelok na Deň učiteľov sa pokladnica SND výnimočne otvorí už od 7.00 h pre všetkých, ktorí by chceli pozornosť pre svojich pedagógov zaobstarať ešte ráno pred vyučovaním.

Slovenské národné divadlo zároveň všetkých učiteľov pozýva 12. apríla na predstavenie Kubo, veselohru z pera slovenského dramatika Jozefa Hollého. Každý učiteľ, ktorý sa pri kúpe vstupenky na predstavenie Kubo v pokladnici SND preukáže učiteľským preukazom, získa k svojej vstupenke ďalšiu zadarmo.

Sviatok Deň učiteľov je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu úctu a poďakovanie.

Na Slovensku a v Česku sa oslavuje 28. marca, v deň narodenia Jána Amosa Komenského, ktorý je považovaný za učiteľa národov. Svojím dielom, názormi a pedagogickou činnosťou sa Komenský zaradil medzi najvýznamnejšie osobnosti svetovej pedagogiky. Presadzoval povinnú školskú dochádzku pre všetky deti bez ohľadu na sociálne pomery dieťaťa či jeho intelekt.

Inscenáciu SND o živote Komenského s názvom Labyrinty a raje Jána Amosa ponúka online streamovacia platforma Dramox.sk.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie