• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Je neprípustné, aby politik vyťahoval nahrávky z vyšetrovacích spisov, vyhlásil Vetrák v narážke na Ficove tlačovky

Je neprípustné, aby politik vyťahoval nahrávky z vyšetrovacích spisov, vyhlásil Vetrák v narážke na Ficove tlačovky

Podľa Milana Vetráka sa Robert Fico buď bojí vyšetrovaní, lebo vie, že urobil niečo „nedobré“, alebo robí všetko pre to, aby sa mohol dostať znova k moci.

29.4.2023 (SITA.sk) - Predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Milan Vetrák (OĽaNO) považuje za neprípustné, že v demokratickej spoločnosti akýkoľvek politik vyťahuje nahrávky z vyšetrovacích spisov.

Povedal to v sobotu v relácii RTVS Sobotné dialógy, narážajúc na tlačové besedy šéfa Smeru-SD Roberta Fica.

Systém zavedený Smerom

Podľa jeho slov sa Fico buď bojí vyšetrovaní, lebo vie, že urobil niečo „nedobré“, alebo robí všetko pre to, aby sa mohol dostať znova k moci.

Predsedu zahraničného výboru NR SR a člena predsedníctva Smeru-SD Mariána Kéryho sa spýtal, či si myslí, že ľudia majú takú krátku pamäť, že už nevedia, aký systém tu zaviedla strana Smer-SD.

„Veď vaši vlastní nominanti vás usvedčujú zo systému korupcie, oligarchických prepojení a takmer mafiánskeho štátu. Je tu asi tridsiatka ľudí, ktorí už sú odsúdení, ďalší sú obvinení. Ja si myslím, že keď to niekto spochybňuje, tak sa nechce pozrieť pravde do očí,“ povedal Vetrák.


Ficov prístup k nahrávkam z vyšetrovania podľa neho len svedčí o tom, že má ešte stále v týchto kruhoch nepoctivých ľudí, ktorí mu vynášajú informácie.

Účelovo upravená nahrávka

Kéry mu oponoval, že na Slovensku existuje veľká skupina angažovaných policajtov, vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí sa neštítia ničoho a manipulujú trestné konania v neprospech Smeru-SD.


„Úniky prepisov jasne hovoria o tom, že im niekto dal pokyn zlikvidovať Smer-SD ako zločineckú skupinu, že treba robiť Fica, Kaliňáka Pellegriniho,“ vyhlásil.

Moderátorka relácie Marta Jančkárová mu pripomenula, že Fico púšťal verejnosti len časť nahrávky s citátom policajta Róberta Magulu, pričom z celej nahrávky, ktorá zaznela v relácii Na telo TV Markíza, je zrejmé, že išlo o účelovo vytrhnutú časť rozhovoru.


Na nahrávke zaznie, že „úlohou je spraviť zo Smeru zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu.“

Redaktorka má vážiť slová

Jančkárová zdôraznila, že z nahrávky je jasné, že vyšetrovatelia nehovoria o zničení Smeru-SD ako o zadaní z vedenia, ale že ich z toho Fico a Pellegrini obviňujú, čo je rozdiel.


Roberta Fica v tejto súvislosti vyšetrovatelia spomínajú ako marketingového mága. Kéry ju požiadal, aby vážila slová.

„Hádam nemanipuluje Smer? My niekoho zatvárame? Alebo je to súčasná štátna mašinéria pod gesciou pána ministra vnútra Mikulca, ktorý organizuje túto skupinu?“ reagoval.

Kajúcnici sa chcú zachrániť

Ako ďalej dodal, proti predstaviteľom Smer-SD svedčia kajúcnici ako Makó, Imrecze a Slobodník, ktorí v minulosti páchali závažnú trestnú činnosť, za ktorú im hrozia prísne tresty, preto robia všetko pre to, aby sa zachránili.


Vetrák poznamenal, že túto závažnú trestnú činnosť páchali práve pod vlajkou Smeru-SD a sú to nominanti tejto strany.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie