• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Je dôležité, aby ľudia rozumeli tomu, čo sa na Ukrajine deje, tvrdí Dzurinda. Pomôcť chce aj ruský opozičný politik

Je dôležité, aby ľudia rozumeli tomu, čo sa na Ukrajine deje, tvrdí Dzurinda. Pomôcť chce aj ruský opozičný politik

Vladimir Milov uviedol, že chce ľuďom vysvetľovať skutočné úmysly Vladimira Putina a čo v skutočnosti sleduje.

14.6.2023 (SITA.sk) - Najvyšším Slovenským verejným aj štátnym záujmom je, aby sa Ukrajina ruskej agresii ubránila, uviedol predseda strany Modrí, Most-Híd (MM) Mikuláš Dzurinda na stredajšej tlačovej besede.

Zúčastnil sa na nej aj bývalý štátny tajomník ministerstva energetiky Ruskej federácie a v súčasnosti ruský opozičný politik Vladimir Milov.

Mnohí Rusi poznajú pravdu

Ako Dzurinda vysvetlil, dôležitým prvkom bezpečnosti je stabilné susedstvo. „Je dôležité, aby sa násilná ozbrojená lúpež časti územia, ako aj zabíjanie miestneho obyvateľstva, nestali v Európe akceptovateľnou normou. Rovnako je dôležité aj to, aby občania dobre rozumeli tomu, čo sa na Ukrajine deje a aby sme vždy stali na strane práva, zákona a na strane morálky,“ dodal Dzurinda s tým, že je tiež dôležité, aby občania vedeli čo sa deje aj v Rusku a aby si boli vedomí toho, že v Rusku žijú aj ľudia, ktorí chcú demokraciu a nie totalitu.

Milov uviedol, že chce ľuďom vysvetľovať skutočné úmysly Vladimira Putina a čo v skutočnosti sleduje.

„Je veľmi aktívny aj v oblasti šírenia dezinformácií a chceme zabojovať za pravdu. Mnohí Rusi pravdu poznajú, no je prekrytá mlčaním. Našou úlohou je, aby sme s touto pravdou vyšli von,“ uviedol Milov s tým, že pre informácie sleduje ruské médiá v ruskom jazyku a presne vie, čo Putin hovorí pred ruskou verejnosťou.

„Ten jazyk, ktorý sa používal okolo vojny, ktorá bola rozpútaná, hovorí o získaní územia, o nadobudnutí Azovského mora či o lepšom prístupe k námorným cestám atď. Takže je škoda, že ľudia na Slovensku a v iných štátoch nemajú prístup priamo k týmto informáciám. Tu by sme mohli pomôcť," vysvetlil Milov a doplnil, že mnohí argumentujú, že je to vojna len medzi Ukrajinou a Ruskom a nie je vhodné sa miešať do vojny.

Návrat pred rok 1997

„Keď si spomenieme na začiatok invázie, Rusko prišlo s nejakými bezpečnostnými garanciami, za splnenie ktorých by sa z Ukrajiny stiahla. Žiadali od západného sveta rôzne garancie, ako návrat hraníc NATO do obdobia spred roku 1997. Slováci si určite uvedomujú, čo by to znamenalo. Slovensko by sa muselo ocitnúť mimo NATO ako ďalšie mnohé štáty a vidíme, čo sa stalo ďalším štátom, ktoré nie sú súčasťou takejto aliancie, a to, akému nebezpečenstvu čelia,“ povedal Milov s tým, že nielen pre Slovensko je dôležité, ako vojna na Ukrajine dopadne.

„Modrých, Most-Híd spája zodpovednosť za budúcnosť tejto krajiny, ktorá sa stala terčom Kremeľskej propagandy, a ktorá, ako to ukazujú prieskumy, je ideálnym teritóriom pre dezinformácie rôzneho druhu. Spája nás aj odhodlanie urobiť všetko pre to, aby sa výsledky septembrových volieb nestali začiatkom konca nášho členstva v EÚ a NATO,“ uviedol László Sólymos (MM) a dodal, že Putin chce rozbiť našu jednotu, pričom mnohí politici mu v tom aj pomáhajú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie