• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Jankovská neprišla na súd v kauze Fatima, Vida je ochotný vydať nahrávky

Jankovská neprišla na súd v kauze Fatima, Vida je ochotný vydať nahrávky

Bývala štátna tajomníčka Monika Jankovská súhlasila na konanie bez jej prítomnosti.

6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Bez obžalovanej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej pokračuje na Okresnom súde v Trnave pojednávanie v prípade vydierania Michala Vidu v kauze známej ako Fatima. Jankovská sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnila, ale súhlasila s pojednávaním bez jej prítomnosti.

Nahrávky zo stretnutí

Vida v pozícii svedka – poškodeného, ktorý mal byť podľa obžaloby vydieraný, dnes vypovedal, že disponuje obrazovo-zvukovými nahrávkami so stretnutí s Jankovskou. Potvrdil, že je ochotný vydať ich orgánom činným v trestnom konaní.

Hovoril aj o okolnostiach vzniku videí, ktoré boli na jednej strane v prospech bývalej štátnej tajomníčky, iné však v jej neprospech. Pôvodne od roku 2015 hovoril o trestnej činnosti bývalej sudkyne a neskôr štátnej tajomníčky Jankovskej, Petra Vaska a ďalších ľudí.

Zmena výpovede svedka

V roku 2018 však otočil a svoje výpovede úplne zmenil. V októbri na súde uviedol, že Jankovská a Vasko sa mu vyhrážali dlhoročným väzením. Vida v utorok odpovedal aj na otázky Jankovskej obhajcu Petra Erdősa o jeho vzťahu s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom, o svojich príjmoch z firiem v zahraničí alebo o korumpovaní policajtov v Trenčíne.

Jankovská podľa obžaloby Úradu špeciálnej prokuratúry zorganizovala zmenu výpovede Vidu, ktorý pôvodne hovoril o úplatku pre ňu, za ktorý mala odsúdiť podnikateľov Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka, čím sa dopustila zločinu vydierania.

Janvovskej je v tejto kauze obžalovaný aj jej svat Vasko a bývalý vysoký funkcionár polície Róbert Krajmer. Ten jediný na pojednávania na súd do Trnavy chodí, Vasko sa rovnako ako Jankovská aj v utorok ospravedlnil a dal súhlas s pojednávaním bez jeho prítomnosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie