• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Jankovská konala v kauze Fatima premyslene a plánovane, skonštatoval súd v Trnave

Jankovská konala v kauze Fatima premyslene a plánovane, skonštatoval súd v Trnave

Ak by Jankovská podľa súdu nezostala vo väzbe, mohla by vyšetrovanie prípadu sťažiť.

12.4.2021 (Webnoviny.sk) - Konanie bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej v kauze známej ako Fatima bolo premyslené, plánované a koordinované s viacerými osobami. Ako uvádza portál Aktuality.sk, skonštatoval to pri rozhodnutí o jej väzobnom stíhaní Krajský súd v Trnave. Ak by podľa súdu nezostala vo väzbe, mohla by vyšetrovanie prípadu sťažiť.

Snažila sa chrániť pred diskreditáciou

Portál pripomína, že Monika Jankovská je obvinená z toho, že vydieraním spolu so svojím svatom Petrom V. donútila svedka Michala Vidu vypovedať vo svoj prospech.

„Bývalá politička a niekdajšia sudkyňa sa tak podľa vyšetrovateľov snažila chrániť pred negatívnou publicitou alebo diskreditáciou,“ uvádza portál s tým, že ak by svedok Vida nevypovedal v prospech Moniky Jankovskej, hrozilo by mu väzenie v jeho vtedajšej daňovej kauze a nové vyfabrikované obvinenia zo strany Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Stále je vo väzenskej nemocnici

Jeho krivú výpoveď mal zabezpečiť bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer. Podľa portálu sa súd pri rozhodovaní o väzbe riadil aj úvahou, že ak sa Monika Jankovská už raz uchýlila k vydieraniu vo vzťahu k iným osobám, tak existuje obava, že to urobí aj v prípade trestného stíhania, v ktorom je sama obvinená.

Portál informuje, že Monika Jankovská je vzhľadom na zlý zdravotný stav stále vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Po opätovnom zadržaní sa totiž podľa svojho advokáta Petra Erdösa psychicky zrútila. Ak sa jej zdravotný stav nezlepší, advokát zváži žiadosť o prepustenie z väzby.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie