• Dnes je: Pondelok 18. októbra 2021 meniny má Lukáš

Jankovská a Krajmer sa postavia pred súd, prokurátor podal obžalobu v kauze baru Fatima

Jankovská a Krajmer sa postavia pred súd, prokurátor podal obžalobu v kauze baru Fatima

Obžaloba sa týka dvoch skutkov, a to zločinu vydierania a zločinu marenia spravodlivosti.

19.8.2021 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu 18. augusta obžalobu na Okresný súd Trenčín na bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú, na jej svata Petra Vaska a bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera v kauze baru Fatima.

Janíčkovi vzali bar násilím

Obžaloba je pre dva skutky, a to zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Kauza trenčianskeho baru Fatima siaha do roku 2000, keď podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi vtedajší boss podsvetia Peter Čongrády spolu s Petrom Vaskom udajne násilím bar vzal.

S posvätením polície

Ako informoval portál Aktuality.sk, mafiánske prevzatie sa údajne dialo s „posvätením polície“ ale aj sudcov, a to práve aj obvinenej Moniky Jankovskej, ktorá bola vtedy sudkyňou v Trenčíne. Podľa výpovede svedkov za toto prebratie vzala úplatok tri milióny korún.

O tejto skutočnosti mal aj pred súdom vypovedať svedok Michal Vida. Ten neskôr svoju výpoveď zmenil a vrátil sa k pôvodnej verzii, že k násilnému prevzatiu neprišlo. Nakoniec sa k verzii s násilným prevzatím vrátil aj s tým, že ho mala ovplyvňovať trojica ľudí, medzi ktorými bol aj svat Moniky Jankoveskej, Peter Vaska, a policajt NAKA Milan Ž.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie