• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Jankovská a Cviková ostávajú vo väzbe, rozhodol najvyšší súd

Jankovská a Cviková ostávajú vo väzbe, rozhodol najvyšší súd

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku J.

24.8.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. aj sudkyňa Denisa C. ostávajú vo väzbe. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

„Senát 5T Najvyššieho súdu Slovenskej republiky na pondelkovom neverejnom zasadnutí zrušil napadnuté uznesenie v časti týkajúcej sa obvinenej Denisy C. a jej žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu zamietol, keďže na rozdiel od sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu dospel k záveru, že u nej dôvod kolúznej väzby nepominul," uviedla Važanová.

„Súčasne zamietol sťažnosť obvinenej Moniky J., keďže na rozdiel od prvej námestníčky generálneho prokurátora dospel k záveru, že trestné stíhanie pre skutky kvalifikované ako prijímanie úplatku a účastníctvo na trestnom čine zneužívania právomoci verejného činiteľa je opodstatnené a dôvody kolúznej a preventívnej väzby rovnako u nej naďalej pretrvávajú," dodala.

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. a sudkyňu Denisu C. zadržali v marci spolu s ďalšími sudcami počas policajnej akcie Búrka pre podozrenia z korupcie. Národná kriminálna agentúra v tejto kauze obvinila 18 osôb a z nich 13 sudcov, pričom niektorí sú stíhaní na slobode, iní väzobne.

Viac k téme: Kočner komunikácia Threema, korupcia
Jankovská a Cviková ostávajú vo väzbe, rozhodol najvyšší súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie