• Dnes je: Utorok 29. septembra 2020 meniny má Michal, Michaela

Jana Tomas: Spať denne plnohodnotným spánkom bol pre mňa predtým luxus

Jana Tomas: Spať denne plnohodnotným spánkom bol pre mňa predtým luxus

Jana Tomas sa vo svete módy pohybuje dvadsať rokov.

1.7.2020 (Webnoviny.sk) - Opatrenia spojené so šíriacim sa koronavírusom sa postupne uvoľňujú. Po mesiacoch, kedy sme sa museli prispôsobiť novému životnému rytmu plnému obmedzení, zmien a nových situácií, sa tak život postupne takmer vrátil do podoby, na akú sme boli zvyknutí. Ako sa na to s odstupom týždňov pozeráme a čo nám táto nová skúsenosť priniesla do života? Na túto i mnohé ďalšie otázky sme sa opýtali známej blogerky, influencerky a módnej štylistky.

Jana Tomas sa vo svete módy pohybuje dvadsať rokov. Známa slovenská módna štylistka má obľúbený blog janatini.com, a rovnako tak profil na Instagrame @janatini, kde má aktuálne viac ako 46 000 sledovateľov.

Aké boli tvoje týždne v karanténe? Ak by si to mala vystihnúť par slovami, aké pocity prevládali, nálady?

Asi tak ako u každého boli o spomalení, o uvedomení si priorít, sprítomnení sa, vracaní sa k veciam, na ktoré som predtým nemala čas. Nálady boli "up and down", predsa len, táto situácia je náročná na psychiku, hoci si to nemusíme okamžite uvedomovať.

Ak by si to mala zhodnotiť, čo sú tie pozitíva a čo negatíva posledných pár mesiacov?

Pozitíva sú určite samotné spomalenie a prehodnotenie priorít. Spať denne plnohodnotným spánkom bol pre mňa predtým luxus. Tak isto mám pocit, že táto situácia začala ukazovať pravý charakter ľudí. Toto bolo extrémne zaujímavé a prínosné to sledovať, hlavne u ľudí, ktorých poznám. Negatíva sú, myslím evidentné, no na tie by som sa nesústreďovala. Môj focus je primárne na tom, čo mi táto situácia priniesla.

V čom si samu seba najväčšmi prekvapila?

Že ako človek, čo pôsobí v móde vyše 20 rokov, som ani raz od začiatku karantény nepomyslela na nákup oblečenia (smiech). Aj po extrémnom vytriedení šatníka ho mám doma stále dosť, a tak prišlo ďalšie triedenie. Že dokážem bez problémov cvičiť sama doma každý deň, a dokonca si aj bez problémov variť, čo teda nepatrilo medzi moje obľúbené činnosti. A že mi vôbec nechýbalo cestovanie. To bol pre mňa asi najväčší šok vzhľadom na to, ako veľa cestujem.

Všetci teraz kváskujú, chodia do lesa, čítajú, robia online kurzy... Objavila si aj ty nové schopnosti? Prinieslo ti toto obdobie nové zručnosti?

Nove zručnosti ani nie, skôr som sa vrátila k tým, ktoré ovládam. Vybalila som šijací stroj a začala opäť, po asi 20 rokoch, šiť a štrikovať. Čo sa za mladi naučíš…

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie