• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Jakub Prachař o filme Franta mimozemšťan: Ide o jednu z mojich najživotnejších rolí (rozhovor)

Jakub Prachař o filme Franta mimozemšťan: Ide o jednu z mojich najživotnejších rolí (rozhovor)

Rozhovor s obľúbeným českým hercom Jakubom Prachařom.

12.2.2024 (SITA.sk) - Obľúbený český herec Jakub Prachař sa najnovšie predstaví v hlavnej dvojrole v novej komédii Rudolfa Havlíka s názvom Franta mimozemšťan. V rozhovore prezradil, na čo sa môžu diváci tešiť a tiež niekoľko zaujímavostí z natáčania tohto filmu.

Máte za sebou už viacero úspešných projektov? Čo si myslíte, že diváci najviac oceňujú na vašom prístupe k humoru?

Neviem presne, čo diváci oceňujú, ale osobne si myslím, že je dôležité zabaviť nielen ich, ale aj seba. Keď človek sám seba rozosmeje a baví, potom to môže preniesť na diváka. Kvalitný humor pozná český a slovenský divák, a snažím sa vytvárať obsah, ktorý ich pobaví.

Príprava na dvojitú rolu nie je jednoduchá, ale paradoxne ma bavila.

Franta mimozemšťan je váš nový projekt, kde sa humor kombinuje so sci-fi prvkami. Ako ste pristupovali k tomu, aby ste zachovali rovnováhu medzi komédiou a sci-fi? Čo môžeme očakávať od tohto filmu?

Franta mimozemšťan je film, ktorý chce nielen pobaviť divákov, ale aj sa ich dotknúť a vyvolať jemné zamyslenie. Kombinovať komédiu a sci-fi nie je ľahká úloha, ale verím, že sme dosiahli perfektnú rovnováhu medzi oboma žánrami. Film je ako výborný guláš s pridaním trošky halušiek - dostáva určitú kvalitu.

Ako ste sa pripravovali na dvojitú rolu vo filme? Bolo pre vás náročné prekonať výzvy spojené s hraním dvoch odlišných postáv?

Príprava na dvojitú rolu nie je jednoduchá, ale paradoxne ma bavila. Hranie dvoch postáv môže byť výzva, ale keď sa človek venuje práci na každej postave individuálne a nastaví hranice, dá sa to zvládnuť. Mám rád výzvy a myslím si, že ide o jednu z mojich najživotnejších rolí.

Príbeh Franta mimozemšťan sa odohráva v malej moravskej dedine. Ako sa táto lokálna atmosféra prejavila vo vašej hereckej práci a aké boli vaše skúsenosti z natáčania na rôznych miestach v Čechách a na Slovensku?

Natáčali sme v stredných Čechách, simulujúc moravskú atmosféru. Myslím si, že sme úspešne zachytili krásnu atmosféru moravskej dediny, a som rád, že je film situovaný na Morave. Táto lokalita pridáva filmu špeciálny kúsok autenticity a zázraku.

Franta zažíva zmenu v správaní. Ako ste pristupovali k vykresleniu tejto transformácie a ako ste si užívali hranie postavy, ktorá sa dostáva do nečakaných situácií?

S Terezou Vodičkovou sme spolupracovali na nastavení hraníc a vykreslení tejto transformácie. Franta je postava, ktorá sa dostáva do nečakaných situácií, a bolo zábavné a náročné zároveň pracovať na tejto dvojitej postave. Hranice sme museli nastaviť tak, aby bolo pre divákov aj hercov jasné, čo sa deje, a myslím si, že sa nám to podarilo nadštandardne.

Humor je niečo, čo sa môže líšiť, ale podľa mňa máme podobný pohľad na humor ako Angličania.

Aký bol váš prvý dojem po prečítaní scenára a ako vnímate tému mimozemšťanov v kontexte komédie?

Scenár ma okamžite zaujal, a téma mimozemšťanov v komédii mi prišla fascinujúca. Už od detstva som bol fascinovaný knihami o mimozemšťanoch, a pre mňa je to téma plná zázrakov. Myslím si, že medzi nami mimozemšťania už dávno žijú, a možno sa to dozvieme ešte počas nášho života.

Čo by ste povedali, že je najväčšou výzvou pri vytváraní situácií, ktoré divákom prinesú smiech, ale zároveň sa držia v rámci sci-fi žánru?

Najväčšou výzvou je udržať konzistenciu postáv a ich správania v rámci príbehu. Musíte byť schopný kombinovať inteligenciu s humorom a udržiavať konzistentné postavy, aby vznikol kvalitný film. Je to o ukorigovaní svojej inteligencie a nájsť správnu rovnováhu.

Ako popisujete svoj pracovný vzťah s režisérom Rudolfom Havlíkom a čo si myslíte, že vám prináša ako hercovi?

Rudolf Havlík ma fascinuje svojím prístupom k práci. Myslím si, že je to kvalitný režisér a pracovať s ním je potešením. Jeho vedenie a podpora sú pre mňa veľkým prínosom ako hercovi.

Existuje niečo v českých a slovenských filmoch, čo by ste považovali za typicky české alebo slovenské v prístupe ku komédii?

Humor je niečo, čo sa môže líšiť, ale podľa mňa máme podobný pohľad na humor ako Angličania. Ľudia majú radi rôzne druhy humoru, a je to vec vkusu a kontextu doby. Jazyk a kultúra môžu ovplyvniť humor, ale základný princíp zábavy je univerzálny.

Spájate rôzne postavy a príbehy vo filme. Aká bola najzábavnejšia alebo najnáročnejšia scéna pre vás počas natáčania tohto filmu?

Jednou z najzábavnejších scén bolo nahrávanie milostnej predohry medzi Frantom mimozemšťanom a jeho pozemskou manželkou. Bolo to zábavné a náročné zároveň, ale myslím si, že sme dosiahli výborný výsledok, a táto scéna je dôležitá pre vývoj postavy.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie