• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Izraelský prezident Herzog navštívil Bratislavu, s Čaputovou diskutovali o spolupráci (video+foto)

Izraelský prezident Herzog navštívil Bratislavu, s Čaputovou diskutovali o spolupráci (video+foto)

Hovorili aj o vzťahoch medzi Izraelom a Palestínou.

4.9.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová diskutovala s prezidentom Izraela Jicchakom Herzogom o možnej spolupráci vo viacerých oblastiach. Čaputová je názoru, že Izrael môže byť perspektívnym partnerom napríklad v oblasti energetiky a obnoviteľných zdrojov, diskutovali aj o dodávkach plynu.

„Chceme našu spoluprácu posilniť aj v ďalších oblastiach ako v oblasti vedy, obrany či IT technológií," uviedla Čaputová na spoločnej tlačovej besede.

Riešili aj izraelsko-palestínske vzťahy

Ako prezidentka priblížila, s izraelským prezidentom diskutovali aj o vnútropolitickej situácií, ochrane demokracie či o situácii v regiónoch v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

„Hovorili sme aj o vzťahoch medzi Izraelom a Palestínou. Pre Slovensko ako aj zvyšok EÚ zostáva ako základ dvojštátne riešenie. Izraelčania aj Palestínčania si zaslúžia žiť v mieri, stabilite a prosperite," vyhlásila prezidentka.

Krajiny spája pevné priateľstvo

Izraelský prezident podotkol, že Izrael a Slovensko spája pevné priateľstvo.

„Príkladom partnerstva medzi našimi krajinami, ktoré vypovedá o priestore hodnôt, ktoré zdieľame, je naša vynikajúca spolupráca pri životne dôležitej humanitárnej pomoci pre Ukrajinu. Dúfam, že moja návšteva Slovenska prispeje k ďalšej a hlbšej spolupráci v hospodárskej, kultúrnej, akademickej, vedeckej a ďalších oblastiach," uzavrel Herzog a súčasne prizval prezidentku na spoluprácu s jeho klimatickým fórom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie