• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Izrael zaočkoval už takmer polovicu populácie, vakcíny od Pfizeru sa javia ako vysoko účinné

Izrael zaočkoval už takmer polovicu populácie, vakcíny od Pfizeru sa javia ako vysoko účinné

Izrael odštartoval očkovaciu kampaň proti ochoreniu COVID-19 v decembri.

Rozsiahla izraelská štúdia ukázala efektívnosť vakcíny firiem Pfizer a BioNTech pri prevencii symptomatických infekcií koronavírusom. Zdravotná poisťovňa Clalit, najväčšia zo štyroch zdravotných poisťovní v krajine, zverejnila výsledky štúdie, v ktorej je porovnaných 600-tisíc zaočkovaných a 600-tisíc nezaočkovaných Izraelčanov.

Štúdia ukázala 94-percentný pokles symptomatických infekcií a 92-percentné zníženie vážnych ochorení medzi ľuďmi, ktorým bola podaná vakcína. Účinnosť vakcinácie sa prejavila vo všetkých vekových skupinách.

Výskumníci uviedli, že cieľom zverejnenia predbežných zistení pokračujúceho výskumu „je zdôrazniť populácii, ktorá sa ešte len má zaočkovať, že vakcína je vysoko efektívna a bráni vážnemu ochoreniu“.

Izrael odštartoval očkovaciu kampaň proti ochoreniu COVID-19 v decembri. Podľa údajov izraelského ministerstva zdravotníctva viac ako štvrtina populácie, a to 2,5 milióna ľudí, už dostala dve dávky vakcíny spoločností Pfizer a BioNTec a viac ako 42 percent obyvateľov krajiny dostalo prvý dávku očkovacej látky.


Nová štúdia šokuje. Infekcia spôsobená SARS-CoV-2 môže viesť k drastickému zníženiu plodnosti u mužovKedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdyZriedkavé a záhadné následky ochorenia COVID-19. Najprv sa vyvinuli u detí, teraz postihujú už aj dospelých

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie