• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Ivona Fialková oznámila koniec kariéry, uviedla viaceré dôvody

Ivona Fialková oznámila koniec kariéry, uviedla viaceré dôvody

Ivona Fialková začala uvažovať o konci kariéry už po skončení uplynulej sezóny.

15.7.2023 (SITA.sk) - V budúcej sezóne Svetového pohára v biatlone nebude reprezentovať Slovensko ani jedna zo sestier Fialkových. Kým 30-ročná Paulína Bátovská Fialková nedávno prerušila kariéru z dôvodu tehotenstva, o dva roky mladšia Ivona Fialková oznámila v piatok na sociálnej sieti koniec aktívnej kariéry.

Hrdá na výsledky aj tím

Údajne o tom začala uvažovať už po skončení uplynulej sezóny.

"Nie je vôbec ľahké urobiť rozhodnutie o konci biatlonovej kariéry. Aj preto píšem tento príspevok až teraz v lete. Moja cesta profesionálnej športovkyne sa končí. Rozhodla som sa na základe osobných, ale aj zdravotných dôvodov. Vrcholový šport bol doteraz môj život a priznám sa, že často som mala pocit, že som tomu dala viac ako sa mi vrátilo v podobe výsledkov. Keď sa teraz spätne obzriem na moje výsledky a vidím 5. miesto na OH, 6. miesto z MS a viaceré umiestnenia v Top10, som na seba hrdá. Rovnako hrdá som na náš tím a na všetko, čo sme za tie roky spolu zvládli," napísala Ivona na svojom facebooku.

Športovať na Slovensku nie je vždy jednoduché

Mladšia zo slovenských biatlonových sestier priznala, že nemala počas kariéry ideálne podmienky na trénovanie.

"Športovať na Slovensku nie je vždy jednoduché. Držali to pokope rodina, VŠC Dukla Banská Bystrica, sponzori, aktuálne vedenie zväzu a aj vy fanúšikovia, ktorí ste fandili v dobrom aj v zlom. Ďakujem. V biatlone sa často používa fráza prechádzam na druhú stranu. Som zvedavá ako tam bude. Vidíme sa," doplnila už bývala slovenská reprezentantka.

Ivona Fialková absolvovala vo Svetovom pohári biatlonistiek dokopy 162 pretekov, jej najlepšie umiestnenie na tomto fóre je 7. priečka zo šprintu v slovinskej Pokljuke v sezóne 2022/2023 a zo stíhacích pretekov vo švédskom Östersunde v marci 2021. Na majstrovstvách sveta skončila najvyššie šiesta v stíhacích pretekoch v talianskej Anterselve v roku 2020 a v štafete žien na MS 2019 v Östersunde.

Zúčastnila sa aj na dvoch olympiádach, v Pjongčangu 2018 prispela k 5. pozícii ženskej štafety.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie