• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

iPhone 12 vyžaruje príliš veľa žiarenia, Apple možno bude musieť stiahnuť už aj predané telefóny

iPhone 12 vyžaruje príliš veľa žiarenia, Apple možno bude musieť stiahnuť už aj predané telefóny

Počas testov telefónu v ruke alebo vo vrecku pritom zistila úroveň absorpcie elektromagnetickej energie 5,74 wattu na kilogram, čo je viac ako je norma Európskej únie na úrovni štyroch wattov na kilogram.

Francúzska vládna kontrolná agentúra nariadila spoločnosti Apple, aby stiahla z francúzskeho trhu telefón iPhone 12. Tvrdí totiž, že vyžaruje príliš vysokú úroveň elektromagnetického žiarenia.

Národná agentúra pre frekvencie, ktorá dohliada na rádioelektrické frekvencie, ako aj na vystavenie verejnosti elektromagnetickému žiareniu, v utorok vo vyhlásení vyzvala spoločnosť Apple, aby „implementovala všetky dostupné prostriedky na urýchlené odstránenie tejto poruchy“.

Elektromagnetické vlny

Opravné aktualizácie iPhonu 12 bude agentúra podľa vyhlásenia monitorovať a ak nebudú fungovať, „Apple bude musieť stiahnuť“ už predané telefóny.

Agentúra, ktorá je známa pod francúzskou skratkou ANFR, uviedla, že skontrolovala 141 mobilných telefónov vrátane Apple iPhone 12 na elektromagnetické vlny, ktoré ľudské telo dokáže absorbovať.

Počas testov telefónu v ruke alebo vo vrecku pritom zistila úroveň absorpcie elektromagnetickej energie 5,74 wattu na kilogram, čo je viac ako je norma Európskej únie na úrovni štyroch wattov na kilogram.

Výsledky laboratórií tretích strán

Telefón podľa agentúry spĺňal limit, keď posudzovali úroveň žiarenia prístroja uloženého v bunde alebo v taške.

Spoločnosť Apple tieto zistenia spochybnila a uviedla, že zariadenie spĺňa všetky predpisy týkajúce sa žiarenia. iPhone 12, ktorý uviedla na trh koncom roka 2020, bol podľa nej certifikovaný viacerými medzinárodnými orgánmi a spĺňa všetky platné predpisy a normy pre žiarenie na celom svete.

Americká technologická spoločnosť tiež uviedla, že francúzskej agentúre poskytla viaceré laboratórne výsledky vykonané samotnou spoločnosťou aj laboratóriami tretích strán, ktoré dokazujú, že telefón spĺňa predpisy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie