• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Internetom sa šíri video o „vzbure“ rumunských policajtov, hoaxy si nedali pauzu ani na Vianoce

Internetom sa šíri video o „vzbure“ rumunských policajtov, hoaxy si nedali pauzu ani na Vianoce

Slovenská polícia reagovala na hoax, ktorý zdieľalo takmer 10-tisíc ľudí.

28.12.2021 (Webnoviny.sk) - Policajti v Rumunsku neprotestovali preto, že ich vláda posiela „proti vlastným občanom“ kontrolovať nepopulárne protipandemické opatrenia. Slovenská polícia tak reagovala na hoax, ktorý zdieľalo takmer 10-tisíc ľudí. Na videu protestovali policajti, členovia väzenskej stráže či colnej správy. Video skutočné je, popis k nemu však už nie. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti vo svojom profile Hoaxy a podvody - Polícia SR.

Dôvodom protestu bolo, že rumunská vláda nezvýši k 1. januáru 2022 platy policajtom a ďalším pracovníkom bezpečnostných zložiek v Rumunsku. Ako doplnili slovenskí policajti, o niekoľko dní skôr miestna polícia zasahovala proti demonštrantom, ktorí sa snažili vlámať do snemovne parlamentu. Potom udelila 117 pokút v hodnote 198 800 leiov.

Nepravdivá informácia bola zverejnená 23. decembra v popoludňajších hodinách. „Úprimne sme dúfali, že šírenie hoaxov a dezinformácií si dá aspoň na Vianoce pauzu. Bolo to však iba naším zbožným prianím a realita je úplne iná,“ uzavrela polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie