• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Inštitút kolúznej väzby sa musí podľa Gyimesiho zmeniť, verí v dohodu medzi Kolíkovou a Sme rodina

Inštitút kolúznej väzby sa musí podľa Gyimesiho zmeniť, verí v dohodu medzi Kolíkovou a Sme rodina

Richard Raši má zase pocit, že v prípade kolúznej väzby ide skôr o politický spor ako o obsahový.

15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR (NR SR) György Gyimesi (OĽaNO) je presvedčený, že inštitút kolúznej väzby treba zmeniť. Zároveň uviedol, že ak by zahlasovali za návrh Sme rodina, ktorý má upraviť kolúznu väzbu, nebolo by to porušenie koaličnej zmluvy.

Povedal to v sobotňajšej relácii RTVS Sobotné dialógy. Podotkol, že koaličná zmluva explicitne zakazuje hlasovať za opozičné návrhy, ale tento návrh je od koaličného partnera.

Ak by parlament posunul novelu Trestného poriadku do druhého čítania, podľa Gyimesiho by tak vytvorili časový priestor, aby sa medzi hnutím Sme rodina a ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) zrodila dohoda. Verí, že sa napokon dohodnú.

O poslaneckom návrhu Petry Hajšelovej (Sme rodina) má podľa neho v pondelok 17. mája rokovať poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).


Nezaradený poslanec NR SR a podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši poukázal na to, návrh je ešte len v prvom čítaní, a ak prejde do druhého, bude mesiac na to, „aby sa všetky chyby vychytali". Má pocit, že ide skôr o politický spor medzi dvomi koaličnými stranami než o obsahový.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie