• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Iniciatíva Veda pomáha odsudzuje agresívne protesty, lekári či odborníci si zaslúžia vďaku a úctu

Iniciatíva Veda pomáha odsudzuje agresívne protesty, lekári či odborníci si zaslúžia vďaku a úctu

Iniciatíva považuje takéto správanie za hanebný útok na ľudí, ktorí si v dnešnej situácii zaslúžia vďaku a úctu.

18.7.2021 (Webnoviny.sk) - Iniciatíva slovenských vedcov a odborníkov Veda pomáha - COVID-19 odsudzuje neohlásené a agresívne protesty proti vedcom, lekárom a odborníkom v mieste ich bydliska a verbálne vyhrážky, ktoré prekračujú hranice slušnosti a ohrozujúce bezpečie ich rodín.

Stanovisko iniciatívy zaslal jej hovorca Richard Kollár.

Odsudzujeme akékoľvek formy zastrašovania a prejavy násilia smerujúce k vedcom a odborníkom a vyzývame políciu a ďalšie kompetentné orgány verejnej moci, aby neadekvátne prejavy hrubosti potlačili už v zárodkoch, lebo nečinnosť môže viesť k ešte agresívnejším prejavom," priblížili predstavitelia iniciatívy.

Vedecká a odborná diskusia medzi vedcami a odborníkmi je podľa nich prirodzenou súčasťou hľadania pravdy a je založená na vzájomnom rešpekte a podložených argumentoch. „Ani prípadné vedecké omyly, ak sa udejú v dobrej viere, nie sú a nemôžu byť dôvodom na prekročenie hranice slušného správania. Nezabúdajme, že vedci a odborníci na Slovensku majú len poradnú rolu a akékoľvek rozhodnutia, či nariadenia, sú v rukách politikov, ktorých sme si ako krajina spoločne zvolili," dodali vedci.

Viac k téme: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie