• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Ingebrigtsen prekonal 24-ročný rekord El Guerrouja na 2000 m, podľa mladého Nóra to nebolo náročné

Ingebrigtsen prekonal 24-ročný rekord El Guerrouja na 2000 m, podľa mladého Nóra to nebolo náročné

Úradujúci olympijský šampión na 1500 m a majster sveta na 5000 m dosiahol čas 4:43,13 min.

9.9.2023 (SITA.sk) - Míting Diamantovej ligy v belgickom Bruseli priniesol svetový rekord 22-ročného Nóra Jakoba Ingebrigtsena na netradičnej vzdialenosti - na 2000 m pokoril doterajšieho svetové maximum Maročana Hichama El Guerrouja z roku 1999 o 1,66 sekundy.

Nový rekord

Predchádzajúci rekord 4:44,79 min dosiahol El Guerrouj ešte pred narodením mladého Nóra.

"Vždy je krásne prekonávať rekordy. Musím sa však priznať, že pokoriť toto maximum pre mňa nebolo až tak náročné," uviedol Ingebrigtsen. Vzdialenosť 2000 m je netradičná a nie je ani súčasťou vrcholných podujatí ako OH či MS.

Svetový výkon roka

Na mítingu DL sa japonská oštepárka Haruka Kitagučiová postarala o svetový výkon roka (67,38 m) a rekordom seriálu sa prezentovala jamajská šprintérka Shericka Jacksonová na 200 m.

Jamajčanka chcela v Bruseli prekonať "bradatý" rekord Florence Griffithovej-Joynerovej z OH 1988 v Soule, časom 21,48 sekundy za ním však zaostala o 14 stotín sekundy.

Štvrtý najlepší výkon histórie

Tešiť ju môže "aspoň" štvrtý najlepší výkon histórie na tejto vzdialenosti. Lepšia bola nedávno na svetovom šampionáte pri úspešnej obhajobe zlata.

V Budapešti jej namerali 21,41 sekundy. O svetový rekord sa pokúšal aj Švéd Armand Duplantis v skoku o žrdi. Najprv výkonom 610 cm prekonal rekord mítingu, neskôr však trikrát neuspel na 623 cm.

Vyvrcholením tohtoročnej edície Diamantovej ligy bude finálové podujatie v americkom Eugene naplánované na 16. a 17. septembra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie