• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Informácia o novom obvinení Kvietika je manipulatívna, reaguje jeho právnik

Informácia o novom obvinení Kvietika je manipulatívna, reaguje jeho právnik

Informácia podľa právneho zástupcu Dušana Ivana zamlčuje, že obvinenie vychádza z dvoch neoverených výpovedí kajúcnikov.

9.3.2021 (Webnoviny.sk) - Medializovaná informácia o novom obvinení podnikateľa Martina Kvietika z úplatku 180-tisíc eur je podľa jeho právneho zástupcu manipulatívna. Ako Dušan Ivan uviedol v stanovisku,

informácia zamlčuje, že obvinenie vychádza z dvoch neoverených výpovedí „kajúcnikov“, z ktorých jeden už vypovedal 5. mája 2020. Martin Kvietik je aktuálne väzobne stíhaný v rámci kauzy Dobytkár.

„Opätovne ide o informáciu podsunutú verejnosti načasovanú na rozhodovanie Najvyššieho súdu SR, ktorý prejednáva sťažnosť obvineného proti zamietnutiu jeho žiadosti o prepustenie z väzby.

Takéto konanie vykazuje znaky protiprávneho nátlaku na súd a porušovanie zásad spravodlivého nezaujatého trestného procesu,“ skonštatoval Ivan.

Televízia Joj v pondelok 8. marca informovala o tom, že voči finančníkovi Martinovi Kvietikovi má byť vznesené ďalšie obvinenie. Polícia údajne prišla pri vyšetrovaní kauzy Dobytkár na zistenia, že Martin Kvietik mal za vybavenie miliónovej agrodotácie pre istú spoločnosť zobrať úplatok 180-tisíc eur. Portál Noviny.sk zistil, že úplatok pre vybavenie dotácie mal zabezpečovať advokát Ján G., svedok v kauze Dobytkár.

Dopĺňajú, že z výpovede ďalšieho svedka vyplýva, že samotný Martin Kvietik síce údajne úplatok zobral a dotáciu aj cez svojich ľudí mal zaistiť, avšak všetko mu mali skomplikovať nové problémy. Podľa tvrdení korunného svedka v kauze Dobytkár, bývalého riaditeľa sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva SR, mala mať firma problémy so zamestnávaním „na čierno”. Konateľ spoločnosti si tak vyplatený úplatok vraj žiadal od sprostredkovateľa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie