• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

India si pripísala ďalší negatívny rekord, na COVID-19 zomrelo v krajine počas jedného dňa najviac ľudí

India si pripísala ďalší negatívny rekord, na COVID-19 zomrelo v krajine počas jedného dňa najviac ľudí

Podľa denníka Indian Express celoštátna pracovná skupina zaoberajúca sa ochorením COVID-19 radí indickej vláde, aby čím skôr vyhlásila celoplošný lockdown.

Deň po tom, ako India zaznamenala rekordný viac ako 400-tisícový denný prírastok prípadov koronavírusu, evidujú na území druhej najľudnatejšej krajiny sveta dosiaľ najviac úmrtí na následky ochorenia COVID-19 v doterajšom priebehu pandémie – až 3689 obetí v priebehu jedného dňa. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

S krízou pomáha zahraničie

Experti pripisujú nárast počtu infekcií novým, nákazlivejším variantom koronavírusu a masovým zhromaždeniam, ako sú politické zhromaždenia a náboženské podujatia, ktoré aj napriek pandémii mohli pokračovať.


V štáte Západné Bengálsko vo štvrtok v štátnych voľbách hlasovalo milión voličov, ktorí nedodržiavali sociálne odstupy.

Indii s krízou pomáha aj viac ako 40 zahraničných štátov. Japonsko v piatok oznámilo, že do Indie pošle 300 ventilátorov a 300 kyslíkových koncentrátorov. Svoju pomoc sľúbili aj Francúzsko, Nemecko, Írsko či Austrália.

Tvrdý lockdown je nutný

Dve lietadlá s kyslíkovým vybavením poslalo aj Rusko a vybavenie poskytli aj Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Singapur, Spojené arabské emiráty a Thajsko.

Podľa denníka Indian Express celoštátna pracovná skupina zaoberajúca sa ochorením COVID-19 radí indickej vláde, aby čím skôr vyhlásila celoplošný lockdown, ktorý by pomohol spomaliť ničivú druhú vlnu v tejto krajine.


Anthony Fauci, popredný americký odborník na infekčné choroby, v sobotu skonštatoval, že okamžitý niekoľkotýždňový tvrdý lockdown by mohol prerušiť prenos tohto ochorenia v Indii, ktorá je pandémiou druhou najviac zasiahnutou krajinou sveta po Spojených štátoch.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie