• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

India sa obáva silného cyklónu a spomalenia pomoci v boji proti COVID-19, hlási aj prvé obete

India sa obáva silného cyklónu a spomalenia pomoci v boji proti COVID-19, hlási aj prvé obete

Do oblasti už dorazili silné dažde a spôsobili záplavy, ktoré si vyžiadali život štyroch ľudí.

16.5.2021 (Webnoviny.sk) - V Arabskom mori spozorovali silný cyklón, ktorý mieri k severozápadnému pobrežiu Indie. Sprievodný vietor dosahuje rýchlosť 140 kilometrov za hodinu. Úrady v nedeľu potvrdili, že do oblasti už dorazili silné dažde a spôsobili záplavy, ktoré si vyžiadali život štyroch ľudí.

Cyklón Tauktae je prvou silnou búrkou tohtoročnej sezóny. Meteorológovia očakávajú, že v utorok dorazí na pevninu, konkrétne do štátu Gudžarát.

Obmedzenia spomalia pomoc

Búrka zrejme naruší aj boj s koronavírusom. Predpokladajú, že obmedzenia môžu spomaliť pomoc poškodeným oblastiam. Cyklón takisto môže poškodiť dôležité cesty.

Úrady štátu Karnátaka potvrdili, že pri pobreží Arabského mora už zahynuli štyria ľudia a 73 je zranených. Vláda nasadila pozdĺž očakávanej trasy cyklónu približne 2500 záchranárov vybavených bezdrôtovými rádiami, satelitnými telefónmi a potrebným náradím.

Cyklóny sú čoraz silnejšie

Búrka sa pohybuje rýchlosťou 11 kilometrov za hodinu a v súčasnosti je 660 kilometrov od mesta Veraval. Indický premiér Naréndra Módí v sobotu spolu s ďalšími úradníkmi skontroloval pripravenosť štátov na vysporiadanie sa s následkami cyklónu.

Cyklóny nie sú v tomto regióne ničím novým. V dôsledku klimatickej zmeny síce nie sú častejšie, ale zato čoraz silnejšie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie