• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

India prekonala ďalší smutný rekord, za jediný deň podľahlo koronavírusu vyše 4 500 ľudí

India prekonala ďalší smutný rekord, za jediný deň podľahlo koronavírusu vyše 4 500 ľudí

India sa v ostatnom období ocitla uprostred bezprecedentnej pandemickej krízy.

India zaznamenala ďalší negatívny rekord týkajúci sa úmrtí na ochorenie COVID-19. Napriek klesajúcemu trendu v počte denných prírastkov indické ministerstvo zdravotníctva v stredu informovalo o 4529 úmrtiach.

Celkový počet obetí koronavírusu v Indii tak stúpol na 283 248.

Druhá najľudnatejšia krajina v stredu potvrdila 267 334 nových infekcií, pričom počet prípadov už tretí deň po sebe nepresiahol hranicu 300-tisíc.

Indické nemocnice sú však naďalej zaplavené pacientmi s ochorením COVID-19. Úmrtnosť na koronavírus v priebehu ostatného mesiaca stúpla až šesťnásobne.

India sa v ostatnom období ocitla uprostred bezprecedentnej pandemickej krízy. Experti pripisovali nárast počtu infekcií novým, nákazlivejším variantom koronavírusu a masovým zhromaždeniam, ako sú politické zhromaždenia a náboženské podujatia, ktoré napriek pandémii mohli pokračovať.


Koncom apríla tam dokonca zaznamenali rekordný, viac ako 400-tisícový denný prírastok. Napriek tomu, že India sa v ostatných mesiacoch stala najväčším producentom vakcín na svete, sama má problémy s nedostatkom dávok. Tempo očkovania sa za ostatný mesiac spomalilo o 40 percent.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie