• Dnes je: Sobota 04. decembra 2021 meniny má Barbora

India bojuje o právo hostiť OH 2036, ideálny štadión už majú premyslený

India bojuje o právo hostiť OH 2036, ideálny štadión už majú premyslený

Indická strana potvrdila rokovania s MOV o tom, že by krajina hostila OH 2036.

11.10.2021 (Webnoviny.sk) - Indická olympijská asociácia (IOA) rokuje s predstaviteľmi Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o možnosti organizovať v Indii olympijské hry v roku 2036.

Prezradil to prezident IOA Narinder Batra a doplnil, že ideálnym stánkom na organizáciu úvodného ceremoniálu by v takom prípade bol kriketový štadión Narendra Modi Stadium s kapacitou 132-tisíc miest v meste Ahmedabad na západe krajiny. Po renovácii je to najväčšia kriketová aréna na svete.

Informácie priniesol web moneycontrol.com s odvolaním sa na agentúru PTI.

Štadión v meste Ahmedabad je ideálny

"Ak sa ma niekto spýta na dejisko otváracieho ceremoniálu v súčasnosti, bez zaváhania poviem názov tohto štadióna," povedal Batra a pokračoval: "V Indii aktuálne nemáme iný štadión, ktorý by viac vyhovoval pre otvorenie olympiády. Neviem predpovedať, aké to bude v roku 2036, ale môj názor je taký, že štadión Ahmedabad je aktuálne ideálny."

India by mohla mať veľkú šancu

Pripomenul tiež, že rovnaké dejisko by hostilo aj súťaže v atletike. "A tá je pod piatimi kruhmi najväčšou udalosťou," doplnil šéf IOA. V rozhovore s indickými novinármi tiež povedal, že OH môžu hostiť tri či štyri indické mestá.

"Šanca, že získame právo hostiť OH, je veľká," myslí si Batra. "Definitíva by mohla padnú v horizonte dvoch či troch rokov. A my aktuálne rokujeme s MOV," dodal. Podľa šéfa IOA sa o OH 2036 uchádza šesť až sedem krajín.

Postoj Indie ešte môžu zmeniť voľby

Otázne je, aký bude postoj Indie po decembrových voľbách v radoch IOA, keď sa na čelo organizácie dostane Batrov nástupca.

"Sme na dobrej ceste, aby sme sa stali treťou najsilnejšou ekonomikou na svete. Za istých okolností by sme v roku 2036 mohli byť druhí," poznamenal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie