• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Iga Swiateková získala svoj tretí titul na Roland Garros, ale Češka Muchová ho jej nedala zadarmo

Iga Swiateková získala svoj tretí titul na Roland Garros, ale Češka Muchová ho jej nedala zadarmo

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Varšavy získala tretie prvenstvo na Roland Garros a celkovo svoj štvrtý grandslamový titul.

11.6.2023 (SITA.sk) - Zdalo sa, že poľská tenistka Iga Swiateková v druhom i rozhodujúcom treťom sete sobotňajšieho finále dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži stráca pôdu pod nohami.

Jej údery boli krkolomné a chýbalo jej sebavedomie. Neustále sa dívala smerom k trénerovi a akoby si na diaľku pýtala rady, ako má hrať.

Bol to intenzívny zápas

Svetová jednotka však v sebe dokázala nájsť silu, otočila nepriaznivý vývoj zápasu proti nenasadenej Češke Karolíne Muchovej a napokon zvíťazila 6:2, 5:7, 6:4.

„Je to dosť neskutočné. Všetko. Ale zápas bol naozaj intenzívny, bolo v ňom mnoho vzostupov a pádov, stresujúcich momentov a návratov. Mám radosť, že som na konci začala opäť hrať solídne a dokončila to,“ skonštatovala po stretnutí poľská tenistka, ktorá je v ženskom tenise už viac ako rok hráčkou číslo jeden.

Swiateková začala kaziť

Muchová sa stala siedmou českou finalistkou Roland Garros a až štvrtou počas ostatných ôsmich rokov po Lucii Šafářovej, Markéte Vondroušovej a Barbore Krejčíkovej.

Dosiaľ dokázali spomedzi Češiek toto podujatia ovládnuť len Hana Mandlíková (1981) a spomenutá Krejčíková (2021), ktorá je nateraz poslednou českou šampiónkou na grandslamových turnajoch.

Muchová z úvodných 11 gemov vyhrala len dva, no v druhom sete sa za nepriaznivého stavu 0:3 vzchopila a začala predvádzať omnoho lepší tenis. Naopak, Swiateková zrazu začala viac kaziť a zápletka bola na svete.

„Zbadala som, že sa trochu trápi, bola napätejšia. Trochu som vtedy ožila. V treťom sete medzi nami nebol veľký rozdiel. Obe sme mali šance, ale ja som ich nevyužila tak dobre ako ona,“ povedala 26-ročná rodáčka z Olomouca, ktorá v rozhodujúcom dejstve viedla 2:0 aj 4:3 s „brejkom“ na konte.

Doteraz sa stretli len raz

„Bolo to blízko, ale vrátim sa silnejšia. Teraz už viem, že môžem vyhrávať veľké tituly,“ doplnila Muchová, ktorá sa postupom do finále postarala o rekord, keďže ako 43. hráčka svetového rebríčka sa stala renkingovo najnižšie postavenou finalistkou v histórii grandslamového podujatia Roland Garros.

Swiateková a Muchová sa predtým stretli v súťažnom zápase iba raz - bolo to v prvom kole turnaja v Prahe v apríli 2019. Muchová vtedy ako 106. hráčka sveta zdolala o 11 miest vyššie postavenú Swiatekovú 2:1 na sety.

Poľka sa však neskôr prepracovala na čelo rebríčka a získala štyri grandslamové tituly, kým Češka sa za ten čas posunula na súčasnú 43. priečku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie