• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Hygienici zverejnia novú vyhlášku k režimu na hraniciach, zapracujú do nej výhrady ústavného súdu

Hygienici zverejnia novú vyhlášku k režimu na hraniciach, zapracujú do nej výhrady ústavného súdu

Nová vyhláška by mala byť veľmi podobná tej, ktorá platí v súčasnosti.

15.7.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva plánuje v piatok zverejniť novú vyhlášku k režimu na hraniciach. Tá vstúpi do platnosti od pondelka 19. júla. ÚVZ SR o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková. Nová vyhláška bude v súlade s výkladom Ústavného súdu SR.

Viac o téme: Koronavírus

„V praxi tak nenastane návrat k predchádzajúcej vyhláške, a teda k trojfarebnému cestovateľskému semaforu. Cieľom je predísť významným zmenám na hraniciach pre infekčnejší delta variant. Novou vyhláškou sa nastaví približne rovnaký režim na hraniciach, ako je v súčasnosti, so zapracovanými výhradami Ústavného súdu SR,“ povedala Račková.

Ľudia, ktorí sa zaočkovali pred 9. júlom a po novom nebudú spĺňať definíciu plne zaočkovanej osoby, budú môcť hneď po príchode zo zahraničia absolvovať PCR test. Ak bude jeho výsledok negatívny, karanténa sa im končí. Toto prechodné ustanovenie bude platiť 14 dní od účinnosti plánovanej vyhlášky. Medzičasom stále platí režim na hraniciach podľa poslednej vyhlášky ÚVZ SR.

Kolíková: Napriek rozhodnutiu ústavného súdu platí na hraniciach režim ako doteraz (video)

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zdôraznila, že napriek stredajšiemu rozhodnutiu Ústavného súdu SR k vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) o režime na hraniciach naďalej platí stav, ktorý bol doteraz.


Ako vysvetlila vo vyjadrení pre médiá, keďže rozhodnutie zatiaľ nebolo zverejnené v zbierke zákonov, naďalej platí, že keď sa vracajú na Slovensko plne zaočkované osoby alebo osoby s jednou dávkou vakcíny, tak nejdú do karantény. Osoby, ktoré nie sú zaočkované, do karantény idú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie