• Dnes je: Utorok 29. septembra 2020 meniny má Michal, Michaela

Hviezdny americký herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson získali grécke občianstvo

Hviezdny americký herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson získali grécke občianstvo

Manželia pomáhali hľadať peniaze na pomoc pre obete ničivého lesného požiaru v okolí Atén z roku 2018.

27.7.2020 (Webnoviny.sk) - Americký herec Tom Hanks, jeho manželka Rita Wilson a ich dve deti získali grécke občianstvo. Krajina sa im tak poďakovala za pomoc pri hľadaní financií pre obete ničivého lesného požiaru v okolí Atén z roku 2018.

Premiér Kyriakos Mitsotakis na službe Instagram zverejnil fotografiu, na ktorej pózuje s jeho manželkou a spomínanými manželmi držiacimi v rukách svoje nové grécke pasy.

"Rita Wilson a Tom Hanks sú odteraz hrdými občanmi Grécka," napísal politik. Šesťdesiattriročná Wilson má grécke a bulharské korene.

Hovorca vlády Stelios Petsas v pondelok potvrdil, že premiér s manželkou v sobotu leteli komerčným letom na ostrov Paros a odtiaľ na neďaleký Antiparos, kde majú Hanks a Wilson dovolenkový dom. Potom sa armádnou helikoptérou dopravili do Epidaurosu, kde si pozreli divadelné predstavenie.

Opozičná strana Koalícia radikálnej ľavice (Syriza) obvinila premiéra, že využil vrtuľník ako "osobný taxík". Petsas vyhlásil, že Mitsotakis vykonával svoje povinnosti a zúčastnil sa na "dôležitom kultúrnom podujatí".

Viac k téme: občianstvo

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie