• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Hurikán Idalia zasiahol Floridu, ide o najsilnejšiu búrku za 125 rokov

Hurikán Idalia zasiahol Floridu, ide o najsilnejšiu búrku za 125 rokov

Guvernér Floridy Ron DeSantis varoval obyvateľov, aby dodržiavali evakuačné nariadenia.

30.8.2023 (SITA.sk) - Americký štát Florida zasiahol hurikán Idalia. Pevninu dosiahol pri Keaton Beach ako hurikán tretej kategórie, pričom ho sprevádzal vietor s rýchlosťou 201 kilometrov za hodinu a ešte väčšími nárazmi. Idalia je najsilnejšia búrka, ktorá zasiahla pevninu floridského regiónu Big Bend za 125 rokov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Idalia v stredu ráno nakrátko zosilnela na extrémne nebezpečný hurikán štvrtej kategórie s vetrom s rýchlosťou 209 kilometrov za hodinu. Neskôr po dosiahnutí pevniny oslabila na hurikán druhej kategórie, ktorý sprevádza vietor s rýchlosťou 177 kilometrov za hodinu.

Hurikán spôsobuje záplavy v pobrežných oblastiach. Viac ako 232-tisíc odberateľov je bez elektriny.

Idalia je tretí hurikán, ktorý za rok dosiahol pevninu Floridy. V septembri to bol hurikán Ian a v októbri hurikán Nicole.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie