• Dnes je: Streda 20. októbra 2021 meniny má Vendelín

Humenská nadácia rozdelila tisíce eur na skrášlenie mesta, výzva prekonala očakávania

Humenská nadácia rozdelila tisíce eur na skrášlenie mesta, výzva prekonala očakávania

Komunitná nadácia financie rozdelila medzi 32 žiadateľov.

18.7.2021 (Webnoviny.sk) - Komunitná nadácia mesta Humenné rozdelila 12 150 eur medzi 32 žiadateľov v regrantingovom programe Skrášľujem svoje mesto. Hlavným cieľom tohto programu je skrášliť okolie bytového domu, školy či predzáhradky a zároveň aj vlastná iniciatíva vo forme svojpomocnej práce.

Historicky najviac žiadostí

Ako informovala Veronika Lattová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, o grantový príspevok mohli požiadať fyzické osoby alebo organizácie ako občianske združenia, spoločenstvá vlastníkov bytov, materské a základné školy, cirkvi alebo iné inštitúcie, ktoré pôsobia na území mesta.

Na mestský úrad bolo doručených historicky najviac žiadostí v počte 34, dvaja žiadatelia napokon odstúpili. „Tohtoročná výzva prekonala očakávania. Program sa stal populárny, čo je veľmi potešujúce. Z roka na rok je zvyšujúca sa tendencia podaných žiadostí. Humenčanom záleží na našom meste a jeho rozvoji aj v oblasti skrášlenia,“ skonštatoval predseda Správnej rady nadácie Miroslav Turčan.

Úprava zelene či osadenie lavičiek

Ako dodal, vyčlenenú sumu napokon členovia rozdeľovali podľa náročnosti projektov. Svoje okolie napokon skrášli 14 jednotlivcov a 18 právnických osôb, z toho 11 spoločenstiev vlastníkov bytov, tri základné školy, dve občianske združenia a po jednej materskej aj základnej umeleckej škole.

Najčastejšie boli projekty zamerané na úpravu zelene, výsadbu kvetín a rastlín, vytvorenie oddychovej zóny, osadenie lavičiek, stojanov na bicykle, vymaľovanie preliezačiek, ale aj na opravu pieskoviska,“ skonštatovala Lattová.

Viac k téme: grant, komunitné projekty

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie