• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Humenčan naletel podvodu na internete, je ľahší o niekoľko stoviek eur

Humenčan naletel podvodu na internete, je ľahší o niekoľko stoviek eur

Polícia vedie v prípade trestné stíhanie.

29.4.2022 (Webnoviny.sk) - Trestné stíhanie pre prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku a pre prečin podvodu vedie humenský vyšetrovateľ v prípade internetového podvodu. Muž z Humenného prišiel o takmer 350 eur. Ako informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, mužovi prišiel e-mail pod hlavičkou známej medzinárodnej platobnej brány.

„V ňom bol upozornený, že v jeho účte bola zistená podozrivá aktivita týkajúca sa vkladu pre spoločnosť poskytujúcu hazardné hry a bol vyzvaný na pozastavenie predmetnej platby,“ vysvetlil Džobanik.

Humenčan v presvedčení, že ide o pravý e-mail zo spoločnosti klikol na odkaz ´Zrušiť túto platbu´ a bol presmerovaný na formulár podobajúci sa stránke platobnej brány.

„Zadal v ňom údaje svojej platobnej karty, kde po ich zadaní boli bez jeho súhlasu a vedomia uskutočnené dve platby. Jedna vo výške 166,92 eura a o pár minút neskôr druhá vo výške 176,49 eura,“ dodal policajný hovorca.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie