• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Humanitárni pracovníci nemohli zasahovať pri kolapse Kachovskej priehrady, OSN kritizuje Rusko

Humanitárni pracovníci nemohli zasahovať pri kolapse Kachovskej priehrady, OSN kritizuje Rusko

Kachovská priehrada, ktorá leží na rieke Dnipro, sa pretrhla 6.

19.6.2023 (SITA.sk) - Organizácia Spojených národov (OSN) skritizovala Moskvu za to, že údajne odmieta povoliť prístup humanitárnym pracovníkom do Ruskom okupovaných oblastí zasiahnutých nedávnym kolapsom Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny.

Pretrhnutie priehrady

Humanitárna koordinátorka OSN pre Ukrajinu Denise Brown v nedeľu v noci vo vyhlásení uviedla, že kontaktovali Moskvu a Kyjev, keďže majú pod kontrolou časti Chersonskej oblasti, kde sa nachádza priehrada a nádrž, s cieľom riešiť „ničivú deštrukciu“ spôsobenú pretrhnutím, no ruská vláda zatiaľ odmietla ich „žiadosť o vstup do oblastí pod jej dočasnou vojenskou kontrolou“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vyzývame ruské úrady, aby konali v súlade so svojimi záväzkami podľa medzinárodného humanitárneho práva,“ vyzvala Brown v stanovisku.

Voda vyhnala ľudí z domovov

Voda z priehrady vyhnala ľudí z domovov, ohrozila dodávky elektriny a spôsobila environmentálnu katastrofu.

Exkluzívne zábery z dronov a informácie, ktoré získala agentúra The Associated Press (AP), naznačujú, že Rusko malo prostriedky, motív a príležitosť vyhodiť priehradu, ktorú má pod kontrolou, do vzduchu. Niektorí analytici kolaps priehrady vnímajú ako pokus Ruska zmariť ukrajinskú protiofenzívu v Chersonskej oblasti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie