• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Hudba je súčasť života – Kooperativa sa spája s festivalom Sharpe

Hudba je súčasť života – Kooperativa sa spája s festivalom Sharpe

Program nabitý kvalitnou domácou hudbou a diskusiami či workshopmi na aktuálne témy pripravuje od 21.

20.4.2022 (Webnoviny.sk) - Jediná udalosť svojho druhu v hlavnom meste pozýva všetkých priaznivcov progresívneho hudobného priemyslu a má ambíciu otvárať dvere nezávislým tvorcom na umeleckú scénu nielen v rámci Slovenska, ale aj celej Európy. Hudobné zážitky a tiež zdieľanie a hľadanie spoluprác medzi expertmi z tejto brandže sa rozhodla podporiť aj poisťovňa KOOPERATIVA.

Festival Sharpe 2022 zostavil line-up obľúbených, mladých aj ešte neobjavených mien zo Slovenska a zahraničia, ktorých si v Bratislave naživo vypočuje a pozrie nielen široká verejnosť, ale aj zástupcovia organizátorov európskych festivalov, nezávislých vydavateľstiev a ďalší odborníci na súčasnú hudobnú tvorbu. Pripravené sú aj prednášky, diskusie a workshopy zamerané popri aktuálnych témach hudobného priemyslu aj na zásadný kontext klimatických zmien a novo-vyvstávajúcich sociálnych problémov.

"Hľadáme stále nové oblasti, kde môže naša značka svojou podporou vniesť pridanú hodnotu. Ako poisťovňa, ktorá má ambíciu prinášať moderné riešenia a zážitky do života ľudí na Slovensku, sme sa rozhodli podpísať aj pod jedinečný projekt Sharpe. Oslovil nás nielen úrovňou hudobnej produkcie pre návštevníkov, prínosom v oblasti hudby, ale aj prínosom v iných oblastiach, ako sú napríklad udržateľnosť. Oceňujeme zodpovedný prístup organizátorov, ktorí myslia na budúcnosť – z hľadiska podpory a rozvoja domácich umelcov a tiež otvárania dôležitých tém presahujúcich hudobný priemysel. Všetkých, ktorým je blízka kvalitná hudba a diskusie na aktuálne témy, pozývame do Novej Cvernovky," hovorí Juraj Mičko, riaditeľ úseku marketingu a komunikácie poisťovne KOOPERATIVA, ktorá sa partnersky podieľa na organizácii festivalu a konferencie Sharpe 2022.

Sharpe štartuje v priestoroch najväčšieho kultúrno-kreatívneho centra na Slovensku, v Novej Cvernovke na Račianskej 78 v Bratislave, večernou hudobnou produkciou vo štvrtok 21. apríla a naplno sa rozbehne počas piatku a soboty, vždy od 18:00 do ranných hodín. Celý program – zoznam účinkujúcich umelcov aj témy konferencie nájdete na stránke festivalu.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie