• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Hráč snookeru Ronnie O’Sullivan si domácu izoláciu užíval, označil ju za najkrajšie mesiace v živote

Hráč snookeru Ronnie O’Sullivan si domácu izoláciu užíval, označil ju za najkrajšie mesiace v živote

Domáca izolácia sa mu páčila, no dni strávené v hotelovej izbe sa mu až tak nepozdávali.

10.6.2020 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu nezmazateľne zasiahla do životov mnohých ľudí na planéte a väčšina z nich si ostatné mesiace spája s nepríjemnými zážitkami.

Od marca totiž ochorenie COVID-19 zapríčinilo už viac ako 400-tisíc úmrtí, milióny osôb sa koronavírusom nakazilo a desaťciferného počtu ľudí sa týkali prísnejšie alebo miernejšie opatrenia.

Pocity z izolácie

Mnohí zostali na dlhé týždne v domácej izolácii a toto obdobie sa u nich nespája s príjemnými spomienkami. Je však minimálne jeden, ktorý domácu izoláciu označil ako "tri najkrajšie mesiace v živote". Presne takto opísal obdobie od marca do začiatku júna svetoznámy hráč snookeru Ronnie OSullivan.

Viac o téme: Koronavírus

"Skutočne som si tie chvíle užíval," povedal 44-ročný päťnásobný svetový šampión, ktorý na odmenách za športové výkony zarobil už viac ako 11 miliónov libier, teda cez 12,3 milióna eur.

"Čas som trávil debatami o snookeri ale aj o všelijakých iných záležitostiach. Takáto izolácia by mi nevadila ani na päť rokov," poznamenal s úsmevom.

Život v bubline

Po pauze spôsobenej pandémiou bol Ronnie OSullivan súčasťou Ligy majstrov v Milton Keynes, no neprebojoval sa medzi elitné kvarteto hráčov. Turnaj sa koná v uzavretom komplexe, ktorého súčasťou je aj hotel. Hráči teda počas konania podujatia neopustili budovu. A tento život "v bubline" sa OSullivanovi príliš nepáčil.

"Počas voľného dňa som sedel v izbe 24 hodín. A 16 hodín som strávil pozeraním do mobilu," prezradil. "Malo to však aj výhodu, mohol som si objednať jedlo podľa svojho výberu," poznamenal.

Viac k téme: karanténa, Koronavírus, Liga majstrov, Pandémia, preventívne opatrenia

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie