• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Horskí záchranári objavili v Západných Tatrách telesné pozostatky Poliaka, bol nezvestný niekoľko mesiacov (video)

Horskí záchranári objavili v Západných Tatrách telesné pozostatky Poliaka, bol nezvestný niekoľko mesiacov (video)

Telo muža našli v žľabe medzi Jakubinou a Hrubým vrchom smerom do Jamníckej doliny.

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Horskí záchranári objavili v Západných Tatrách telesné pozostatky 58-ročného poľského turistu, ktorý bol nezvestný od 13. januára.

Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, telo muža našli s pomocou psa v žľabe medzi Jakubinou a Hrubým vrchom smerom do Jamníckej doliny.

„Na záchrannej akcii sa zúčastnili siedmi profesionálni záchranári HZS z Oblastného strediska Západné Tatry, dvaja príslušníci HZS Strediska lavínovej prevencie a šiesti dobrovoľní horskí záchranári zo Západných Tatier," uviedla HZS.

Pátranie po poľskom turistovi bolo vyhlásené 13. januára 2022, keď záchranári HZS pátrali pozemne aj zo vzduchu v súčinnosti s Letkou Ministerstva vnútra SR a za pomoci dronov. Pre množstvo čerstvo napadnutého snehu sa skončilo pátranie v januári bezúspešne.Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie