• Dnes je: Utorok 07. júla 2020 meniny má Oliver

Horská záchranná služba výstrahy ku dňu 02. 12. 2019

Horská záchranná služba výstrahy ku dňu 02. 12. 2019

Výstrahy ku dňu 02. 12. 2019

Vysoké Tatry

V polohách nad 1000 m n. m. sú turistické chodníky pokryté vrstvou snehu a ľadu - Pozor, šmýka sa! Vo vyšších polohách (nad 2000 m n. m.) je od 15 do 70 cm snehu.

Na turistickom chodníku (červená značka) zo Štrbského plesa smerom na Jamské pleso je poškodený drevený mostík cez Biely Váh. Platí sezónna uzávera cez vysokohorské sedlá. Po 16:00 sa začína stmievať !!!

Nízke Tatry

V polohách nad 1200 m n. m. sú turistické chodníky pokryté vrstvou snehu a ľadu - Pozor, šmýka sa! V najvyšších polohách je do 15 cm snehu.

Upozornenie: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná a rovnako aj červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku sú pre množstvo popadaných stromov ťažko priechodné.

Malá Fatra

V pohorí je 5 až 15 cm snehu, turistické chodníky sú miestami zľadovatelé.

Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!!

Veľká Fatra

V pohorí je do 5 cm novšieho snehu, turistické chodníky sú miestami zľadovatelé.

Upozorňujeme turistov, že po výdatných dažďoch sú chodníky premočené a blatisté, preto zvýšte opatrnosť. Na túru je treba dobre sa obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať. Ferrata Dve veže je otvorená, ale pre mokro a blato nebezpečne šmykľavá, preto zvýšte opatrnosť.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


Lučanská Malá Fatra

Na túru je treba dobre sa obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať. Ferrata HZS na Martinské hole je otvorená, ale pre mokro a blato nebezpečne šmykľavá, preto zvýšte opatrnosť.

Slovenský raj

Vysoký stav vody a silný prúd v roklinách poškodil na niektorých miestach drevené rebríky. Prechod roklinami je technicky náročný a miestami nebezpečný. Najviac poškodené sú drevené rebríky v doline Bieleho potoka. Ferrata HZS v rokline Kyseľ je sezónne uzavretá.



počasie



Stredné Beskydy

Sneh začína od výšky 700 m n.m. Dbajte na opatrnosť, na zamrznutých chodníkoch sa môže šmýkať. Pozor, stmieva sa už o 16tej hodine.

Kysuce - Oščadnica

Všetky značené TZCH v Javorníkoch, Kysuckej vrchovine, Moravsko-sliezskych Beskydoch a Kysuckých Beskydoch sú otvorené a schodné bez obmedzení. Zvýšte opatrnosť v úsekoch kde prebieha ťažba dreva. Upozornenie (!): Smerom od vrcholovej lanovky Marguška na Dedovku (cca 200 m pod Marguškou) sa nachádza elektrický ohradník, ktorý križuje zelený TZCH. Napriek jeho označeniu upozorňujeme najmä cyklistov, aby zvýšili opatrnosť pri prechádzaní daného úseku!!!

Kremnica - Skalka

Na túru je treba dobre sa obliecť a počítať s tým, že po 16-tej hodine sa začína stmievať. Ferrata na Skalke je otvorená, ale pre mokro a blato nebezpečne šmykľavá, preto zvýšte opatrnosť.


Zdroj: hzs.sk

Počasie