• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Holečkovú poslanci odvolali z postu podpredsedníčky Nitrianskeho kraja, dôvodom bola nespokojnosť s výkonom práce

Holečkovú poslanci odvolali z postu podpredsedníčky Nitrianskeho kraja, dôvodom bola nespokojnosť s výkonom práce

Informovalo o tom komunikačné oddelenie Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

24.6.2024 (SITA.sk) - Z postu podpredsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja v pondelok krajskí poslanci odvolali Martinu Holečkovú. Dôvodom bola nespokojnosť s výkonom jej práce.

„Veľmi intenzívne som riešil túto moju požiadavku aj na strane pravicového klubu, odkiaľ vzišla pani podpredsedníčka,“ povedal predseda NSK Branislav Becík.

Akt pomsty pred hlasovaním

„Nebol som spokojný s jej prácou a veľakrát som jej naznačoval, že potrebujem človeka, ktorý je na úrade, ktorý ma vie zastúpiť, ktorý so mnou komunikuje, ktorý so mnou veci rieši, na ktorého sa môžem kedykoľvek obrátiť a spoľahnúť.“

Viacerí poslanci pravicového klubu vnímajú odvolanie podpredsedníčky Holečkovej ako akt pomsty a pred hlasovaním o jej odvolaní opustili sálu zastupiteľstva. V pléne však zostal dostatočný počet poslancov na to, aby zastupiteľstvo bolo uznášaniaschopné a podpredsedníčka bola zo svojho postu odvolaná.

Iné povinnosti podpredsedníčky

„Ponúkol som pani podpredsedníčke, aby prišla, aby bola aktívnejšia, čo sa týka kancelárie predsedu NSK. Žiaľ, mala vždy iný program, čo chápem, ale preto som požiadal pravicový klub – dajte mi človeka, s ktorým budem môcť pracovať. O nič iné nešlo,“ uzatvoril Becík, ktorý trvá na svojej ponuke, aby nový nominant na post podpredsedu vzišiel opäť z demokratického klubu.

Martina Holečková bola podpredsedníčkou Nitrianskeho samosprávneho kraja od marca 2023. V parlamentných voľbách v septembri 2023 bola zvolená za KDH do Národnej rady SR. Do polovice júna bola predsedníčkou poslaneckého klubu KDH.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie