• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Hnutie Sme rodina porušilo pri kolúznej väzbe koaličnú zmluvu, Kolíková chce riadne pripomienkové konanie

Hnutie Sme rodina porušilo pri kolúznej väzbe koaličnú zmluvu, Kolíková chce riadne pripomienkové konanie

Poslanecký klub strany Za ľudí nepodporí návrh poslankyne Národnej rady SR (NR SR) Petry Hajšelovej (Sme rodina) na skrátenie vyšetrovacej väzby.

Predloženie vlastného návrhu hnutia Sme rodina, ktorý upravuje kolúznu väzbu a lehoty iných väzieb, je porušením koaličnej zmluvy. Počas stredajšieho rokovania vlády to povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), ktorá tiež pripravila návrh upravujúci dĺžku kolúznej väzby.

Kolíková je presvedčená o dohode

Návrh hnutia Sme rodina do parlamentu predložila poslankyňa Národnej rady SR (NR SR) Petra Hajšelová (Sme rodina). O oboch návrhoch diskutovali predstavitelia koaličných strán na koaličnej rade a ministerka spravodlivosti sa o tejto téme rozprávala aj s predsedom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom.

„Som presvedčená, že sa nakoniec dohodneme na tom, že sa budeme rozprávať iba o vládnom návrhu zákona. Pre mňa je nepredstaviteľné, aby právna úprava ku kolúznej väzbe išla iným, ako riadnym pripomienkovým konaním,“ uviedla Kolíková. Dodala, že podľa jej názoru nie je pri návrhu priestor na skrátené legislatívne konanie.

Klub Za ľudí návrh nepodporí

Poslanecký klub strany Za ľudí preto nepodporí návrh poslankyne Národnej rady SR (NR SR) Petry Hajšelovej (Sme rodina) na skrátenie vyšetrovacej väzby. Na tlačovej besede to uviedol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).


„Nerozumieme, prečo sa pani Hajšelová rozhodla ako sa rozhodla,“ povedal Šeliga. Podpredseda parlamentu dodal, že v koalícii je dohoda na tom, že sa o téme bude ďalej rokovať takým spôsobom, aby vznikla v koalícii dohoda. „My kolúznu väzbu budeme upravovať, ale na základe rozhodnutia pani Kolíkovej a dohody koalície, nie na základe poslaneckého návrhu pani Hajšelovej,“ uzavrel Šeliga.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie