• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Hmotné rezervy podľa ÚVO trikrát nakupovali testy v rozpore so zákonom, spomína sa aj už známa firma z Trnavy

Hmotné rezervy podľa ÚVO trikrát nakupovali testy v rozpore so zákonom, spomína sa aj už známa firma z Trnavy

Správa štátnych hmotných rezerv podľa ÚVO trikrát nakupovala testy v rozpore so zákonom.

Správa štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR) postupovala pri troch zákazkách na nákup testov na koronavírus v rozpore so zákonom. Rozhodol o tom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Správa rezerv sa odvolala, rozhodnutie teda nie je právoplatné. Vyplýva to z oznámenia uverejneného vo vestníku ÚVO.

Úrad tvrdí, že štátne rezervy porušili princíp transparentnosti a rovnakého zaobchádzania, keď uzavreli zmluvu s úspešným uchádzačom, ktorého ponuka nespĺňa požiadavky na predmet zákazky stanovené kontrolovaným, pričom uvedené porušenie zákona o verejnom obstarávaní malo vplyv na výsledok verejného obstarávania.

Hmotné rezervy sa odvolali

SŠHR SR zadala zákazku v hodnote 39,5 mil. eur spoločnosti Eurolab Lambda, v sume 8,9 mil. eur firme Abbott Laboratories Slovakia a zákazku v hodnote 3,9 mil. eur dostala spoločnosť Juhapharm. V odvolacom konaní bude rozhodovať Rada Úradu pre verejné obstarávanie, lehota na rozhodnutie je 45 dní.

SŠHR SR využila zákonnú možnosť podania odvolania voči rozhodnutiu ÚVO zo dňa 29. júna 2021, pretože podľa vlastných slov nesúhlasí so závermi ÚVO čo sa týka porušenia zákona o verejnom obstarávaní.

Ponuka spĺňala požiadavky

Správa rezerv nesúhlasí s právnym názorom ÚVO, že mala postupovať netransparentne v nadväznosti na princíp rovnakého zaobchádzania tým, že uzavrela kúpnu zmluvu s uchádzačom, ktorého ponuka podľa právneho názoru ÚVO nespĺňala požiadavky na predmet zákazky stanovené Správou rezerv.

„V čase vyhodnocovania ponuky úspešného uchádzača ponuka spĺňala požiadavky stanovené Správou rezerv a z uvedeného dôvodu bola na základe odporúčania odbornej komisie zloženej zo zástupcov MZ SR, ŠÚKL, ÚNMS a MH SR uzatvorená kúpna zmluva. V tejto súvislosti taktiež Správa rezerv uvádza, že predmetom kontroly boli celkovo štyri zákazky na obstaranie antigénových testov, pričom pri troch ÚVO nezistil žiadane porušenia zákona o verejnom obstarávaní. Vyššie uvedené rozhodnutie sa týka jednej zákazky, pričom Správa rezerv sa so závermi rozhodnutia ÚVO nestotožňuje. K bližšiemu odôvodneniu odvolania sa vzhľadom na prebiehajúce konanie nebudeme vyjadrovať,“ uviedla v reakcii pre agentúru SITA riaditeľka kancelárie predsedu SŠHR SR Natália Petríková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie