• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Hlas vyzýva na okamžité riešenie situácie s migrantmi na juhu Slovenska. Pellegrini sa pýta, kde je zalezený Hamran

Hlas vyzýva na okamžité riešenie situácie s migrantmi na juhu Slovenska. Pellegrini sa pýta, kde je zalezený Hamran

Pellegriniho Hlas začne nelegálnu migráciu riešiť po voľbách.

2.9.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas-SD vyzýva vládu a vedenie Policajného zboru k okamžitému riešeniu situácie s migrantmi. Ako uviedol predseda strany Peter Pellegrini, na juhu Slovenska v okolí Nových Zámkov, Šiah a Veľkého Krtíša je situácia vážna.

„Úradnícka vláda ju zľahčuje a Štefan Hamran mlčí,“ vyhlásil Pellegrini vo videu na sociálnej sieti s tým, že v súčasnosti je možné prijať a registrovať okolo 100 migrantov pričom ich je 670.

Ako predseda strany pripomenul, v piatok 1. septembra bola vo Veľkom Krtíši vyhlásená mimoriadna situácia.

„Oddelenia cudzineckej polície v Nitre a Novýych Zámkoch kolabujú kapacitne aj personálne. Súčinnosť im odmietajú poskytovať ostatné zložky z dôvodu obavy zo šírenia nákazlivých chorôb pri zvážaní migrantov na určené miesta,“ uviedol Pellegrini a dodal, že podľa jeho informácií sa funkcie vzdal riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície, pretože vedenie rezortu vnútra neakceptovalo jeho návrhy riešenia situácie vrátane zavretia hranice s Maďarskom.

„Sprísnené bezpečnostné opatrenia prijalo Nemecko a najnovšie opatrenia mala prijať aj Česká republika. A ja sa pýtam, kde je teraz zalezený Hamran a prečo deň noc situáciu nerieši? To čaká kým sa stane nejaké nešťastie?,“ zdôraznil predseda Hlasu a uzavrel s tým, že strana začne nelegálnu migráciu riešiť po voľbách. Na hranice majú v pláne poslať políciu a časť armády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie