• Dnes je: Nedeľa 01. augusta 2021 meniny má Božidara

Hlas vyzýva Čaputovú k zverejneniu zmluvy o Sputniku, tajnosti znižujú dôveru Slovákov vo vakcínu

Hlas vyzýva Čaputovú k zverejneniu zmluvy o Sputniku, tajnosti znižujú dôveru Slovákov vo vakcínu

Občania majú podľa Pellegriniho právo poznať základné atribúty zmluvy.

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zverejnila zmluvu o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Ak Čaputová zmluvu nezverejní sama, mala by sa podľa Hlasu-SD zasadiť o jej urýchlené zverejnenie zo strany Ministerstva zdravotníctva SR.

„Tajnosti vlády a Igora Matoviča okolo podmienok dovozu Sputnika výrazne znižujú dôveru ľudí v túto vakcínu a maria tak zmysel jej dovozu, ktorým bolo ponúknuť ľuďom alternatívu na očkovanie,“ povedal predseda strany Peter Pellegrini.


Občania majú podľa neho právo poznať základné atribúty zmluvy o dovoze vakcíny, napríklad kto, kedy a s kým zmluvu uzatvoril, aký mal na to mandát či koľko peňazí bude vakcína stáť.

Rovnako by podľa neho mala byť verejnosť informovaná o tom, aké povinnosti vyplývajú zo zmluvy pre Slovensko. Zmluvu o nákupe ruskej vakcíny priniesol prezidentke v utorok minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) prezidentke. Tá sa plánuje s jej obsahom oboznámiť.HLAS VYZÝVA PREZIDENTKU, ABY ZVEREJNILA ZMLUVU O NÁKUPE SPUTNIKA


HLAS – sociálna demokracia vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby vo verejnom záujme zverejnila zmluvu o nákupe vakcíny Sputnik V, alebo sa celou váhou svojej funkcie zasadila o jej urýchlené zverejnenie príslušným rezortom.


„Tajnosti vlády a Igora Matoviča okolo podmienok dovozu Sputnika výrazne znižujú dôveru ľudí v túto vakcínu a maria tak zmysel jej dovozu, ktorým bolo ponúknuť ľuďom alternatívu na očkovanie,“ povedal líder HLASU Peter Pellegrini.

Verejný záujem občanov Slovenskej republiky vedieť, k čomu ich ch vláda zaviazala, je vyšším princípom ako snaha utajiť túto zmluvu zo strany tých, ktorí ju podpísali. „Hnutie OĽaNO vyhralo parlamentné voľby aj vďaka svojim masívnym sľubom o transparentnosti.


Sám Igor Matovič pred voľbami pri utajovaných zmluvách vyhlasoval, že „je vo verejnom záujme, záujme každého platiteľa daní, aby ľudia poznali pravdu.“ Preto občania majú právo poznať základné atribúty zmluvy o dovoze Sputnika – kto, kedy a s kým ju uzatvoril, aký mal na to mandát, koľko nás to bude stáť a aké povinnosti z toho pre Slovenskú republiku vyplývajú,“ dodal Pellegrini.

Zdroj: Facebook HLAS - sociálna demokracia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie