• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Hlas stráca na Smer vyše štyri percentá, OĽaNO aj Sme rodina by sa do parlamentu nedostali

Hlas stráca na Smer vyše štyri percentá, OĽaNO aj Sme rodina by sa do parlamentu nedostali

Prieskum agentúry Focus.

17.9.2023 (SITA.sk) - V prípade, že by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici septembra, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 18,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v diskusnej relácii Na telo.

OĽaNO a Sme rodina mimo parlamentu

Koalícia vedená hnutím OĽaNO by sa podľa prieskumu do parlamentu nedostala, keďže by nezískala potrebných sedem percent hlasov.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Pred bránami zákonodarného zboru by ostalo aj hnutie Sme rodina, ktoré by zase tesne neprekročilo potrebné päťpercentné kvórum.

Strana SaS je tesne nad piatimi percentami

Na druhom mieste za Smerom by sa podľa prieskumu umiestnilo Progresívne Slovensko so ziskom 16,5 percenta hlasov. Nasledovali by Hlas-SD (14,6 percenta), Republika (rovných osem percent), SNS (6,4 percenta), spomínaná koalícia vedená OĽaNO (6,3 percenta) a KDH (6,2 percenta).

Do parlamentu by sa tesne dostala aj SaS so ziskom 5,1 percenta hlasov. Pred bránami parlamentu by okrem Sme rodina so ziskom 4,9 percent ostali aj Demokrati (3,7 percenta) alebo maďarská Aliancia (3,6 percenta). Agentúra Focus prieskum robila v dňoch 6. až 13. 9. septembra na reprezentatívne vzorke 1001 respondentov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 29. september 2023

horoskopy na dnes piatok 29 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 29. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Iste otázky zostávajú naďalej nevyriešené. Dobre urobíte, ak dnes navrhnete stretnutie, na ktorom by ste veci podrobnejšie dohodli. Telefonicky sa všetko vybaviť nedá.

Býk 21.4. - 21.5.

Dávajte si pozor na nepremyslené slová ale predovšetkým na činy. V zamestnaní sa nemiešajte do vecí, ktoré sa vás priamo netýkajú.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Potrápia vás klebety na pracovisku. Niekto vás požiada o pomoc alebo radu. Bude to pre vás vhodná príležitosť na lepšie spoznanie ľudí, s ktorými žijete.

Rak 22.6. - 22.7.

Máte pred sebou rušný deň. Postarajú sa o to osoby opačného pohlavia. Klebetami vám dokážu znepríjemniť najmä poobedie. Pri rodinnom krbe už bude príjemne.Všetky Horoskopy pre Piatok 29. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie