• Dnes je: Štvrtok 05. augusta 2021 meniny má Hortenzia

Hlas-SD rešpektuje odmietnutie od opozičných strán, z referenda nemôžu byť politické preteky

Hlas-SD rešpektuje odmietnutie od opozičných strán, z referenda nemôžu byť politické preteky

Mimoparlamentná strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) navrhla v pondelok 18.

19.1.2021 (Webnoviny.sk) -Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) rešpektuje rozhodnutie politických strán a spoločenských organizácií o tom, či sa chcú pridať do organizácie referenda o predčasných voľbách. Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Stále platí ponuka na petičný výbor

Dobrá voľba, Spolu – občianska demokracia (Spolu-OD) ani Progresívne Slovensko (PS) nepodporí prípravu petície o vypísaní referenda.

Zber podpisov by mal byť podľa predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica apolitický a nadstranícky. Naopak, Slovenská národná strana (SNS) avizovala, že sa k tejto aktivite pripojí.

Hlas-SD je presvedčený, že z referenda sa nemôžu stať politické preteky. „Naopak, musí to byť referendum ľudí, nie politických strán. Preto stále platí ponuka, aby sa čím skôr ustanovil petičný výbor s nominantmi jednotlivých organizácií a strán a tento výbor následne rozhodol o všetkých ďalších krokoch,“ doplnila strana.

Pellegrini je neprijateľný na spoluprácu

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová oceňuje rozhodnutie PS, Spolu a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) nepripojiť sa k Pellegrinimu. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti. Ako dodala, váži si, že napriek náročnej situácii nezneužívajú pandémiu na politické ciele. „Rozhodli sa pre spoločné dobro. Ukazujú tým politickú zrelosť a zároveň odkazujú Petrovi Pellegrinimu, že môže robiť čo chce, ale pre väčšinu slušných politických strán je neprijateľným na akúkoľvek spoluprácu,“ doplnila Remišová.

Mimoparlamentný Hlas-SD navrhol v pondelok 18. januára vytvorenie spoločného petičného výboru na referendum o predčasných parlamentných voľbách. Predseda strany Peter Pellegrini listom oslovil zástupcov viacerých spoločenských organizácií a politických strán, aby do výboru nominovali svojich zástupcov.


Fico: Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu (video)

Pellegrini dostáva košom. Národný front proti Matovičovi nevzklíči

Pellegriniho Hlas-SD je najsilnejšou stranou. Môžu jej poškodiť prípadné kauzy jej členov?

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie